Objawienie Pańskie

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Trzech Króli z inicjatywy PANA BURMISTRZA, CENTRUM KULTURY, NASZYCH SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA I PARAFII organizujemy  ORSZAK TRZECH KRÓLI. W przemarszu uczestniczą dorośli, młodzież i dzieci przebrane na Trzech Króli, Dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda itp. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji „Jasełek” i jest oparty na przekazie Biblijnym.  ORSZAK TRZECH KRÓLI  wyruszy z kościoła Chrystusa Króla po Mszy św. o g. 13.00 ulicami Iłowej na Plac Wolności gdzie będzie wybudowany BETLEJEMSKI ŻŁÓBEK do którego zaniesiemy gwiazdki dobrych uczynków. Żłóbek jest płaszczyzną dobra, która najlepiej może połączyć wszystkich ludzi. W ORSZAKU będą dominować trzy kolory oznaczające Trzech Króli i kontynenty świata. Przebrani na kolor czerwony wędrujący do żłóbka symbolizują KRÓLA EUROPY I KRÓLA KACPRA, wędrujący w kolorze zielonym symbolizują KRÓLA AZJI I KRÓLA MELCHIORA, natomiast wędrujący  w kolorze niebieskim symbolizują KRÓLA AFRYKI I KRÓLA BALTAZARA. W czasie przemarszu ORSZAKU będziemy śpiewać kolędy przy akompaniamencie naszej ORKIESTRY.  Bardzo proszę już teraz pomyślcie o odpowiednim stroju dla siebie i pomóżcie tym najmłodszym, byśmy mogli razem wpisać się w ORSZAK WDZIĘCZNOŚCI W POSTACIE TRZECH KRÓLI – KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA i złożyć dary  BOŻEMU DZIECIĄTKU.

 

Serdecznie zapraszamy