„A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę

owinięte w pieluszki i leżące w żłobie” (Łk 2,12).

Podczas Pasterki 24 grudnia 2014 w bazylice św. Piotra papież Franciszek powiedział „Znakiem” jest pokora Boga, pokora Boga doprowadzona do skrajności; jest miłość, z jaką w tę noc przyjął On naszą słabość, nasze cierpienia, nasze lęki, nasze pragnienia i nasze ograniczenia. Orędziem, którego wszyscy oczekiwali, którego wszyscy pragnęli w głębi swojej duszy, było nie co innego, tylko czułość Boga – Boga, który patrzy na nas oczyma pełnymi Miłości, który akceptuje naszą nędzę. Boga zakochanego w naszej małości.

Niech łaska i moc Przychodzącego Pana napełnia nas pokojem pośród wszelkich przeżywanych trudności i obaw o przyszłość. Zechciejmy otworzyć się na działanie Bożej Miłości, która stała się Ciałem, i przyjąć Je, aby  dało nam Ono moc, byśmy coraz bardziej doświadczali Bożej Miłości oraz ludzkiej życzliwości.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian, Gości i odwiedzających parafialną stronę internetową będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serca każdego z nas.

Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

Z całego serca życzą –

Duszpasterze pracujący w parafii.

Boże Narodzenie 2017