Zmiana Tajemnic Różańca.   I sobota stycznia 2019 r. g. 8.00

 

 

Pieśń na wystawienie: „Kłaniam się Tobie…”

Pieśń: „ Cicha noc”

Bądź pozdrowiona Miłości Wiekuista, Słodki mój Jezu, który raczyłeś zamieszkać w sercu moim. Pozdrawiam Cię o chwalebne Bóstwo, które raczyło uniżyć się dla mnie i z miłości ku mnie tak wyniszczać się, aż do nikłej postaci chleba. Pozdrawiam Cię Jezu, niezwiędły kwiecie człowieczeństwa, Tyś jedyny dla duszy mojej. Miłość Twa czystsza niż lilija, a obcowanie Twoje jest mi przyjemniejsze, niż woń hiacyntu. Przyjaźń Twa tkliwsza i delikatniejsza niż zapach róży, a jednak mocniejsza niż śmierć.

Pieśń: „ Lulajże Jezuniu…”

Jezu utajony, życie mej duszy, przedmiocie mojego gorącego pożądania, nic mi miłości Twojej w sercu nie przygłuszy, tak mnie upewnia siła wzajemnego kochania. Jezu utajony, chwalebny zadatku mego zmartwychwstania, w Tobie koncentruje się całe me życie. Ty mnie, Hostio, uzdalniasz do wiecznego kochania, i wiem, że mnie kochać będziesz nawzajem, jako swe dziecię. Jezu utajony, najczystsza moja miłości, rozpoczęte moje życie z Tobą już tu na ziemi, a okaże się w całej pełni w przyszłej wieczności, bo nasza miłość wzajemna nigdy się nie zmieni. Jezu utajony, Ciebie jednego dusza ma pożąda, Tyś mi Sam jeden ponad rozkosz nieba, ponad wszystkie dary i łaski Ciebie jedynie ma dusza wygląda, Który przychodzisz do mnie  dziś jako bezbronna mała dziecina.

Pieśń: „ Maleńka miłość…

Jezu pełen pokoju i dobra przez wstawiennictwo Twojej Matki w tym pierwszym miesiącu nowego roku pragniemy modlić się w intencji nam powierzonej:

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

W tej intencji rozważmy tajemnicę Bożego Narodzenia:

Ojcze nasz (1x), Zdrowaś Maryjo  (10x), Chwała Ojcu i Synowi (1x),O Maryjo bez grzechu poczęta (1x)

Pieśń na błogosławieństwo: Pobłogosław Jezu drogi

Błogosławieństwo

Pieśń: „ Wielbię Ciebie…”

Pieśń na zakończenie: „Bóg się rodzi…”

 

                                                                                                                        opracował: Ks. Mariusz