TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Jutro Apostolat Maryjny ma spotkanie modlitewne o g. 15.30 na plebani a potem Mszę św.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji w czasie Mszy św. o g. 8.00 modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Danuta Gajewska  -300 zł, ofiarodawca – 500 zł, Mirosław i Wioletta – 200 zł, ofiarodawca – 600 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca -100 zł, Józef Basztabin – 200 zł, ofiarodawca 100 zł, Blok z ul. Borowskiej 3,3a,3b – 80 zł, Józef Filik – 100 zł, Tadeusz i Zuzanna – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Ofiarodawca – 300 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 3.180 zł. Odejmując tę  sumę od długu 70.970 zł  pozostaje do uregulowania 67.790 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej składają serdeczne podziękowania Za przekazanie 1% podatku na cele OSP w Iłowej. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i ratownictwa medycznego. Prosimy o dalsze wsparcie naszej jednostki za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Karki z nr KRS znajdują się na stole pod chórem.

8. W Walentynki 14 lutego organizowany jest wyjazd do gorzowskiego teatru na spektakl – „TANGO PIAZZOLLA MARZENIE Koszt wyjazdu wraz z poczęstunkiem to 100 zł. Zapisy wraz z numerem pesel, adresem i telefonem w zakrystii

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  NIEDZIELA w cenie 6 zł.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Mieczysława Mielcarka i + Jana Wagnera. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Proboszcz