DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       8 marca 2020

 

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, które rozpoczną się w naszej parafii w piąta niedziele Wielkiego Postu 28 marca  Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 i 19.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Dzisiaj zbiórka do puszek właśnie na wsparcie Misji.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Parafia Wniebowzięcia NMP w Żaganiu organizuje pielgrzymkę do Warszawy na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 7 czerwca - koszt 150 zł. Zapisy trwają tylko do połowy marca ze względu na konieczność załatwienia wejściówek przez kurię.

5.         Parafia Wniebowzięcia NMP zaprasza na katechezę przedmałżeńską. Rozpoczęcie dzisiaj 8 marca Mszą św. wieczorną. Nauki będą głoszone codziennie około godz. 18:45. Zakończenie kursu i wydanie zaświadczeń nastąpi w sobotę.

6. Od dzisiaj  w kolejnej  Wielkanocnej Akcji Caritas są rozprowadzane świece, które mają kształt ozdobnej świecy na stół wielkanocny.Ofiary za świece to 15.00 zł i są  przeznaczone na pomoc dzieciom w  Rwandzie.

7. Rodzina i najbliżsi TODZI  pragną bardzo podziękować za wielkie wsparcie jakie okazaliście w ubiegłą niedzielę.

8. W tym miesiącu jest wykonywana renowacja dwóch okien witrażowych. Pozostałe trzy zostaną wykonane do końca kwietnia. Pragnę podzielić się też dobrą wiadomością, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  po rozpatrzeniu wniosku i projektu z października ubiegłego roku przyznało naszej parafii na prace przy elewacji zewnętrznej kościoła 240 tyś. złotych. Dlatego ważne jest byśmy do rozpoczęcia prac przy elewacji mieli gotowe wszystkie okna. W naszym kościele zostało już poddane renowacji 210 m2 okien. Pozostało do końca tylko 80 m2.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – ofiarodawczyni – 500 zł, ofiarodawca – 100 zł, Agnieszka i Radosław 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, Stanisława i Józef – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 1300 zł. Odejmując tę  sumę od długu 61.490 zł  pozostaje do uregulowania 60.190 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  NIEDZIELA a także dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ, a w nim szkło powiększające, aby więcej zobaczyć.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Marię Schmidt. Wieczny odpoczynek….

 

Ks. Proboszcz