OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2 sierpnia 2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Również we wtorek o g. 18.00 jest Msza św. za wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.   W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.  Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.  8.00 i 18.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszo piątkowe.

7. Za tydzień składka przeznaczona jest na KUL i Instytut  Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.

8. Dzisiaj w niedzielę 2 sierpnia  o g. 19.00 -  Wojciech Wojtasiewicz zagra recital organowy na naszych zabytkowych organach. Artysta mieszka na stałe w USA. Urodził się w Warszawie, ukończył Akademię Muzyczną z dyplomami z organów i reżyserii dźwięku. Koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych. W katedrze Św. Patryka w nowym Jorku zagrał 21 recitali organowych. Przed laty jako lekarz ortopeda pracował w Klinice Ortopedii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. Był kierownikiem Katedry Organów na Uniwersytecie Katolickim w Waszyngtonie, oraz Wagner College w Nowym Jorku. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy koncert na g. 19.00.

9. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Dariusz i Dominika – 400 zł, Małgorzata Rudawska – 100 zł, Jadwiga – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Wiesława i Mieczysław 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria i Ryszard – 200 zł, Maria – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.700  zł. Odejmując tę sumę od długu 90.070 zł, pozostaje do uregulowania  80.370 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

10. Wracamy do rozprowadzania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Edmund  Kunsztowicz

 

Ks. Proboszcz