DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  18 stycznia 2015

1. Dziś  przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2. W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.00.  Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność.

4. W niedzielę 25 stycznia w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Księża Misjonarze obchodzą rocznicę założenia Zgromadzenia Misji przez św. Wincentego a Paulo.  Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą.  Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Zgromadzenia, tym bardziej że Misjonarze pełnią posługę w tej parafii. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5.                                 Porządek wizyty duszpasterskiej …

19.01.2015– poniedziałek – g. 15.00-   HUTNICZA

20.01.2015– wtorek – g. 15.00– OGRODOWA – blok

21.01.2015- środa – g. 15.00– 1 MAJA, MICKIEWICZA, KOŚCIELNA

22.01.2015– czwartek – g. 15.00– PL. WOLNOŚCI, KRÓTKA,  SURZYNA,

BATOREGO

23.01.2015- piątek – g. 15.00– PUŁASKIEGO, PAŁACOWA, KOŚCIUSZKI

24.01.2015– sobota – g. 10.00– PIASKOWA, JAŚMINOWA, DALIOWA,

RÓŻANA

25.01.2015 – niedziela – KOLĘDY NIE  MA

6. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Andrzej i Ewa – 100 zł, Maria – 200 zł, ofiarodawca - 200 zł. Danuta i Bronisław – 200 zł, Eugenia i Marian – 200 zł, ofiarodawca – 500 zł.  W minionym tygodniu  zebraliśmy – 1400 zł i tę kwotę odliczamy od długu 43.900 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 42.500 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Pragnący przeznaczyć 1%  podatku dla Związku Ochotniczych Straży Pożarnych nr KRS mogą poprać ze stołu pod chórem. Jako cel należy wpisać OSP Iłowa. Są tez strażackie kalendarze na których u dołu znajduje się nr KRS-u.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności:+ Stanisława Jodłowskai + Janina Jurkiewicz.  Polecam  zmarłe  miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.