WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           2 czerwca 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 .

3. W pierwszy wtorek miesiąca tradycyjnie na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00.  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania do sakramentu pokuty o g. 17.30 oraz wspólnotowej mszy o g. 18.00. W pierwszy piątek zapraszamy do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu  o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź piątkowa  przed Mszą św. o g. 7.30 i 17.30. O godz. 9.00 kapłani udadzą się z Komunią św. do chorych i starszych w parafii.

5. W przyszłą niedzielę  - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą środę t.j. 5 czerwca po Mszy św. o g. 18.00 próba dzieci przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w piątek – 7 czerwca po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci przed rocznicą I Komunii św.

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej serdecznie zaprasza na obchody JUBILEUSZOWE 70 – lecia Szkoły. Uroczystości rozpoczną się w sobotę 8 czerwca Mszą św. w kościele Chrystusa Króla o g. 12.00. Po Mszy św. o g. 13.00 nastąpi uroczysty przemarsz z kościoła do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, gdzie rozpocznie się IV Zjazd Absolwentów - przemówienia gości i program artystyczny. O godz. 15.00 przewidziane jest zwiedzanie szkoły, spotkania z nauczycielami i uroczysty bankiet w auli szkolnej.

8. Już tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca w tym roku przypada to 30 czerwca organizujemy FESTYN PARAFIALNY. Spotykamy się na wspólnej rodzinnej zabawie - zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przez dobro darczyńców wpierany jest przy tej okazji remont naszego kościoła. Bardzo prosimy i w tym roku o wspaniałomyślne wsparcie tej inicjatywy poprzez ufundowanie nagród rzeczowych, czy fantów. Już dziękujemy za każde wsparcie.

9. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Lichenia 20 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 4 rano. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przyjmuje p. Olga Kolendo.

10. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł.  Razem wykonano prace za 213 tysięcy 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca -  200 zł, Irena i Edward – 500 zł, ofiarodawca – 100 zł, Stanisław i Krystyna – 200 zł, ofiarodawczyni – 200 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu –  1.200 zł. Odejmując tę  sumę od długu 134.500  pozostaje do uregulowania 133.300  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. Jak już informowaliśmy. W kościele zostało zamontowane nowe nagłośnienie. Koszt sprzętu i wykonanych prac to 39.000 zł. Dlatego też nasz dług wzrósł do 133.300 zł.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Jest też najnowszy numer "Małego Gościa" dla dzieci i młodzieży a w nim wiele artykułów o Maryi i Duchu świętym. Ze stołu pod chórem można zaprać WIADOMOŚCI MISYJNE.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Ireneusz Mielniczek i + Zdzisław Latusek.

 

Ks. Proboszcz