ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dzisiaj też wspieramy swoimi ofiarami  dalszy etap prac związanych z wystrojem Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie jako miejsce ważne i potrzebne, sławiące Boga  i tworzące naszą narodową pamięć. Ofiary można złożyć do specjalnych puszek przy wyjściu z kościoła

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie po Mszy Św. wieczornej o g. 18.00.

4. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo i procesję ku czci Matki Bożej Fatimskiej  w czwartek o godz. 20.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W ten dzień już tradycyjnie uroczystość I Komunii św. rozpocznie się o g. 10.30. Z tej racji nie będzie Mszy św. o g. 13.00. Podczas ceremonii  wyznaczone osoby mogą robić zdjęcia i filmować - dlatego prosimy, by nikt nie próbował w czasie uroczystości dodatkowo filmować, czy robić zdjęcia indywidualnie. Dzieci prosimy na próbę  w poniedziałek i we wtorek o g. 18.30.  Spowiedź św.dla wszystkich przed uroczystością I Komunii św.  w piątek o g. 18.30.

7. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

8. Informacja dla narzeczonych planujących przyjąć Sakrament Małżeństwa. W parafii w Przewozie będzie możliwość uczestniczyć w katechezie przygotowawczej do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Jest to kurs dwudniowy - 15. VI. 2017r.    sobota    od godz. 9.00 do 16.00 oraz   -  16. VI. 2017r.   w niedzielę

9. W  czwartek  20 czerwca  przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekoracje swojego domu, czy balkonu, albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem.  Procesja będzie przebiegać ulicami – Piaskową, Hutniczą i tu będzie I ołtarz, Okrzei, Chrobrego – tu będzie II ołtarz, Piaskową – tu będzie III ołtarz,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i tu będzie IV ołtarz.  Bardzo prosimy, aby przy budowie ołtarzy zaangażowały  się osoby młodsze, czy  młode małżeństwa.  Budowanie ołtarzy nie jest sprawą tych rodzin przy posesji których planujemy postawić ołtarze, albo tych samych osób, które ciągle się angażują. Nie bójcie się wyjść z mieszkań, by dać świadectwo wiary przy budowaniu ołtarza.  Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, czy przez złożoną ofiarę, lub osobisty udział w przygotowaniu ołtarza. I tak:  I ołtarz – przy ul Hutniczej, mieszkańcy ul. Hutniczej,  Żagańskiej 1-25, Kolejowej, Młyńskiej, Pułaskiego, 1–go Maja, Pl. Wolności, 3-go Maja, Blacharskiej, Konopnickiej, Klikowa, Batorego, Surzyna, Strzeleckiej, Kościuszki, Mickiewicza i Zacisze.

II ołtarz – na wysokości ul. Chrobrego – mieszkańcy ul Chrobrego, Osiedla Czyżówek, wsi Czyżówek, Żeromskiego i Kowalic. 

III ołtarz – przy ul. Piaskowej - mieszkańcy ul. Piaskowej, Borowskiej, Zaułku Rybackiego, Żakowa i Drzymały.

IV ołtarz – przy małym kościele – mieszkańcy ul. Żagańskiej od nr 26 do końca, Poniatowskiego, Syrokomli, Okrzei, Nadrzecznej, Ogrodowej, Pałacowej, Traugutta, Dolanowa i pozostałych ulic. W Boże Ciało Msza św. rozpocznie się o g. 8.00. Wtedy też będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

Dla tych dzieci, rodziców i chrzestnych spowiedź św. będzie przed uroczystością Bożego Ciała – w poniedziałek - 17.06, wtorek – 18.06 i w środę 19.06. przed Mszą św. o g. 17.30. Na zakończenie procesji w małym kościele będzie Msza św.  ok g. 10.45 dla tych, którzy z rożnych powodów nie mogli uczestniczyć we Mszy św. porannej, lub brali udział w przygotowaniu ołtarzy. Ponadto o g. 12.00 rozpoczną się Msze św. i procesje w kościołach filialnych w Borowem i Czernej.  

10. Już tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca w tym roku przypada to 30 czerwca organizujemy FESTYN PARAFIALNY. Spotykamy się na wspólnej rodzinnej zabawie - zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przez dobro darczyńców wpierany jest przy tej okazji remont naszego kościoła. Bardzo prosimy i w tym roku o wspaniałomyślne wsparcie tej inicjatywy poprzez ufundowanie nagród rzeczowych, czy fantów. Już dziękujemy za każde wsparcie.

11. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Lichenia 20 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 4 rano. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przyjmuje p. Olga Kolendo.

12. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł, nagłośnienie – 39.000 Razem wykonano prace za 252 tysiące 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca- 300 zł, Danuta, Janina, Emilia -200 zł, Helena – 100 zł, ofiarodawcy – 300 zł, ofiarodawca – 100  zł, Bożena – 100 zł.   Razem zebrano w minionym tygodniu –  1.300 zł. Odejmując tę  sumę od długu 133.300  pozostaje do uregulowania 132.000  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Jest też  dla dzieci i młodzieży  „Mały Gość”

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Anna Jakubowska, +Bronisław Furmanowicz, + Jan Inglot.

 

Ks. Proboszcz