TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     30 czerwca 2019

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2. W tym tygodniu pierwszy wtorek miesiąca. Już tradycyjnie podczas Mszy św. o g. 18.00 modlimy się w intencji  zmarłych wymienianych w wypominkach. Wypominki można składać w zakrystii przed Mszą św.

3. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

4. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz.8.00 i 18.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. rano o 7.30 i wieczorem o 17.30.

5. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników. Żywy różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

6. Przez okres wakacji nie ma Mszy św. o g. 13.00.

7. Dzisiaj  o g. 14.00 rozpocznie się  FESTYN PARAFIALNY.  Spotykamy się na wspólnej rodzinnej zabawie - zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Przez dobro darczyńców wpierany jest przy tej okazji remont naszego kościoła.

8. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Lichenia 20 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele  o g. 4 rano. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przyjmuje p. Olga Kolendo.

9. Zostało zamontowane ogrzewanie indukcyjne we wszystkich  sektorach ławek. Koszt wykonania tych prac to  83.000 zł.   Prace elektryczne w kościele zostały  zakończone.  Koszt  materiałów i prac to – 37.900 zł. Malowanie kościoła to 92.300 zł, nagłośnienie – 39.000 Razem wykonano prace za 252 tysiące 200 zł.   W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Zofia – 200 zł, darczyńca – 200 zł, Kl. IV D rodzice dzieci rocznicowych – 200 – zł, Ryszard i Stanisława - 400 zł, ofiarodawca – 200 zł, Razem zebrano w minionym tygodniu –  1.200 zł. Odejmując tę  sumę od długu 123.850  pozostaje do uregulowania 122.650  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Leszka Powalewskiego i + Henryka Piotrowskiego. Wieczny odpoczynek…