SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       28 lipca 2019

1.  Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartekw którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy  piątek  oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej przed Mszą św. i pierwsza  sobotamiesiąca- oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.  Na Mszy św. o g. 8.00 Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic Różańcowych.

3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy modlić się podczas Mszy św.

4. Dzisiaj  po Mszach św.   błogosławimy pojazdy mechaniczne i kierowców. Zebrane ofiary przekazujemy MIVA organizacji zajmującej się zakupem środków transportu dla misji w celach duszpasterskich.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu – ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawczyni 100 zł, Maria – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  600 zł. Odejmując tę  sumę od długu 109.200 zł.  pozostaje do uregulowania 108.600  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.