DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     25 sierpnia 2019

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Uroczystość NMP Częstochowskiej związana jest z sanktuarium na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki – Czarnej Madonny. W duchu wiary spoglądamy w stronę kaplicy Cudownego Obrazu, aby podobnie jak pokolenia rodaków zawierzać naszej Królowej sprawy naszych serc, rodzin i Ojczyzny.

3. W najbliższą niedzielę 1 września zapraszamy o g. 12.00 na Odpust do Borowego z racji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wybudowany przez parafian kościół jest pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Wykorzystajmy ten tydzień na duchowe przygotowanie do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.  Prosimy rodziców o odpowiedzialność i dopilnowanie, by dzieci i młodzież  2 września kiedy będzie Msza św. z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego rozpoczęły nowy rok pracy i formacji - z Bogiem. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. W poniedziałek 2 września o g. 8.00 podczas Mszy św. rozpoczynającej rok szkolny będzie błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych

5. Jak każdego roku, tak i w tym  w niedziele 8 września na Mszy św. o g. 11.00 będziemy dziękować Bogu za tegoroczny zbiory. Podczas tradycyjnej Mszy św. DOŻYNKOWEJ będziemy modlić w intencji wszystkich związanych z rolnictwem wypraszając potrzebne łaski i dary dla tych, którzy pracują na roli. W imieniu  Pana Burmistrza, a także Radnych Miasta i Gminy po Mszy św. zapraszamy wszystkich związanych z rolnictwem na wspólny posiłek i rozmowy przy stole na plebanię.

6. Rozpoczęty został ostatni etap remontu dachu. Pozyskane środki wystarczą jeszcze na rozpoczęcie remontu elewacji od strony prezbiterium.  Na ten etap prac jest decyzja konserwatorska, która została wydana na podstawie projektu architektonicznego.  W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Stanisława i Józef – 200 zł, Krystyna i Paweł – 200 zł, Jola i Adam – 100 zł, Janina – 100 zł, Ryszard – 100 zł, Olga – 100 zł,  Janina i Bronisław – 300 zł, Janina i Józef – 1.000 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Katarzyna i Przemysław – 300 zł, Mariusz – 100 zł, Róża Matki Bożej Częstochowskiej – 200 zł, Róża św. Rodziny – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  3.600 zł. Odejmując tę  sumę od długu 106.500 zł.  pozostaje do uregulowania 102.900  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisława Bysiek i   

+ Jolantę Kowal.  Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Proboszcz