DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          1 września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o g. 8.00. W czasie Mszy Św. pobłogosławimy  przybory szkolne uczniom klas pierwszych.

3. Od przyszłej niedzieli  rozpoczynamy Msze Św. dla dzieci o g. 13.00.

4. W pierwszy wtorek  o g. 18.00 Msza św. wypominkowa. Wypominki można składać przed Mszą św.  w zakrystii.

5. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Na tę wieczorną modlitwę i pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy młodzież. Dla tych którzy nie zdążyli się wyspowiadać w ciągu tygodnia przed Mszą św. rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny będzie kolejna okazja by to uczynić w czwartek od g. 17.30. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 8.00 i 18.00.  Od  g. 9.00 kapłani odwiedzą ze spowiedzią i komunią św. chorych i starszych w parafii. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec po Mszy św. ma zmianę tajemnic różańcowych

6. Jak każdego roku, tak i w tym  w niedziele 8 września na Mszy św. o g. 11.00 będziemy dziękować Bogu za tegoroczny zbiory. Podczas tradycyjnej Mszy św. DOŻYNKOWEJ będziemy modlić w intencji wszystkich związanych z rolnictwem wypraszając potrzebne łaski i dary dla tych, którzy pracują na roli. W imieniu  Pana Burmistrza, a także Radnych Miasta i Gminy po Mszy św. zapraszamy wszystkich związanych z rolnictwem na wspólny posiłek i rozmowy przy stole na plebanię.

7. Rozpoczęty został ostatni etap remontu dachu. Pozyskane środki wystarczą jeszcze na rozpoczęcie remontu elewacji od strony prezbiterium.  W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – ofiarodawca – 300 zł, Józef – 200 zł, Maria Marszał – 100 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu –  900 zł. Odejmując tę  sumę od długu 102.900 zł.  pozostaje do uregulowania 102.000  zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Mariannę Skrzypecką.  Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Proboszcz