A P E L     g. 20.30

Drodzy Parafianie

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii

w KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ

MAKSYMALNIE 5 OSÓB

(nie licząc sprawujących posługę)

Zachowajmy bezpieczną odległość między sobą minimum 2 metry.

Podczas znaku krzyża, nie korzystajmy  z wody święconej.

Nie całujmy krzyża.

Znak pokoju poprzez skinięcie głową.

Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia

21 marca 2020

******************************************************

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby każdego dnia o godzinie 20.30 łączyć się na modlitwie różańcowej w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Jednocześnie Jego Eminencja ksiądz kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) prosi, aby  odmówić również poniższą modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei. Módl się za nami!”

Wszystkich pasterzy i wiernych zapewniam o mojej duchowej łączności i modlitwie,

Abp Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski