SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   28  lipca 2024

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 18.00.
  3. Pierwszy piątek jest dniem spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msza św. wotywna o g. 8.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pan Jezusa. Spowiedź św. jest pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszo-sobotniego nabożeństwa o g. 8.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec ma zmianę Tajemnic Różańcowych
  5. W czwartek 1 sierpnia, mija 80 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  6. Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o g. 12.00  Wojciech Wojtasiewicz zagra recital organowy a w nim utwory Johana, Sebastiana Bacha i Louisa Vierne. Artysta mieszka na stałe w USA. Urodził się w Warszawie, ukończył Akademię Muzyczną z dyplomami z organów i reżyserii dźwięku. Koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych. W katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku zagrał 21 recitali organowych. Przed laty jako lekarz ortopeda pracował w Klinice Ortopedii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. Był kierownikiem Katedry Organów na Uniwersytecie Katolickim w Waszyngtonie, oraz Wagner College w Nowym Jorku. To tylko bardzo  skrótowa biografia  naszego artysty.  Jest to wspaniała okazja by wysłuchać utworów w niezwykle ekspresyjnym i dynamicznym wykonaniu artysty. Proszę byście również zachęcili do wysłuchania koncertu waszych bliskich. Serdecznie zapraszamy.
  7. Katecheza przedmałżeńska – w sobotę i niedzielę odbędzie się 7 i 8 września w  Zapisy w dniu rozpoczęcia. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii w Przewozie.
  8. W Borowem wykonany został remont elewacji kościoła i malowanie wewnątrz. Naprawa i uszczelnienie wieży, oraz malowanie pokrycia wykonanego z blachy. Następnie malowanie wnętrza kościoła. Koszt wszystkich prac to 85.800. Bardzo dziękuje FIRMIE INTRA za ufundowanie wszystkich prac elektrycznych przy kościele w Borowem łącznie z pomiarami elektrycznymi na kwotę 5.888 zł. Dziękujemy bardzo za wsparcie tej inwestycji. Dzięki innym ofiarodawcom z Borowego dług zmniejszył się do 67.182 zł. Na chwilę obecną pozostaje dług 64.982 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Ryszard i Genowefa - 100 zł. Doliczając tę kwotę do 4.450 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 4.550  zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Niedługo rozpoczniemy poważniejsze remonty i tu będą potrzebne środki na wkład własny parafii. Jakiej wielkości będzie to suma będziemy wiedzieć po zakończeniu inwestycji i wystawieniu faktury.
  10. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA.
  11. Można zamawiać już intencje mszalne na rok 2025  tylko w tygodniu po mszy świętej lub w kancelarii.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: + Romualda Król