TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   14 kwietnia 2024

 

 

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.
  3. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Krystyna – 100 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy  100 zł. Doliczając tę kwotę do 6.000 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 6.100 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Zebrane ofiary przeznaczymy na renowacje posadzki marmurowej w prezbiterium i zakrystii, a także w kościele. Tego rodzaju prace nie są tanie, bo m2 to koszt rzędu – 150 – 180 zł.
  4. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, I GOŚĆ NIEDZIELNY. Dla dzieci MAŁY GOŚĆ a w nim plakat JEZUSA MIŁOSIERNEGO, jak odczytać znaki czasu oraz naklejka – ZAUFAJ JEZUSOWI.
  5. W minionym tygodniu zmarli: +  Zofia Biegasiewicz, + Helena Matysiak, + Franciszek Filarowski.

 

Ks. Tadeusz Lubiatowski CM

Proboszcz Parafii