Ogłoszenia Duszpasterskie 21.05.2017 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 21 maja 2017

 

1. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Wieczorem codziennie o g. 17.30zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

2. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

3. Próba dzieci przed I KOMUNIĄ  w środę o g. 18.30.

4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na  Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

5.W piątek 2 czerwca przypada 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II W Gorzowie Wlkp. Wielu mężczyzn z naszej parafii 20 lat temu brało czynny udział w tej pielgrzymce poprzez włączenie się  do kościelnej służby porządkowej otrzymując specjalne odznaczający się strój w celu ułatwienia pielgrzymom  przemieszczanie się na miejsce uroczystości, a także bezpieczeństwa. Z tej okazji  grupa ta pragnie wspomnieć te chwile, ale i przy okazji  pełnić taką służbę przy kościele parafialny w czasie  niedziel, świąt i uroczystości. W niedzielę 4 czerwca będziemy modlić się za uczestników służb porządkowych w czasie wizyty Ojca św. Jana Pawła II, ale i zarazem stworzymy taką grupę przy naszej parafii pod nazwą SEMPER FIDELIS – ZAWSZE WIERNI.  Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod pomnikiem poświęconym św. Janowi Pawłowi.

6. Informacja dla narzeczonychplanujących przyjąć Sakrament Małżeństwa. W parafii w Przewozie będzie możliwość uczestniczyć w katechezie przygotowawczej do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. Jest to kurs dwudniowy - 10. VI. 2017r.    sobota    od godz. 9.00 do 16.00 oraz   -  11. VI. 2017r.    niedziela – od godz. 7.30 do 16.00. Proszę skorzystać z tej okazji przed wakacjami.

7. W naszej parafii  I Komunia Św. dzieci będzie 11 czerwca 2017 o g. 10.30.Proszę rodziców dzieci komunijnych o pełną mobilizację i branie solidnie udziału w przygotowaniu do tej uroczystości.

8. Za tydzień  28 maja ostatni już koncert organowy w naszym kościele w ramach   XX Jubileuszowego  FESTIWALU  MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJpod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego Biskupa Zielonogórsko – Gorzowskiego oraz Ks. Kryspina Banko – Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Tym razem koncert organowy w wykonaniu Agnieszki Tarnawskiej – organy i kwartetu smyczkowego Artu’S KWARTET. Z tej okazji  zostało przygotowane okolicznościowe opracowanie krótkiej historii Iłowej, kościoła i organów z programem koncertów i płytą okolicznościową z wybranych koncertów organowych poprzednich edycji. Serdecznie zapraszamy  na ten wyjątkowy koncert. Wstęp wolny.

9. Szkółka Krzewów ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza  w tym roku na Święto Kwitnących Azalii, które rozpoczęły się wczoraj, kontynuowane są dzisiaj  a także w przyszłą sobotę i niedzielę. Są przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dorosłych  jak i dla dzieci. Będzie grill, rybka, lody i ciasta oraz wystawcy z lokalnym rękodziełem.

10. W ostatnią niedzielę czerwca – 25.06.2017 planujemy „FESTYN RODZINNY”.Prosimy drogich parafian o wsparcie w postaci ufundowania fantów. Można je przynosić do zakrystii, czy plebanię.                         

11. Apostolat Maryjny  - 28 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki to 65 zł. wyjazd wieczorem o g 23.00 z pod sklepu „EKO”. Zapisy przyjmuje Pani Olga Kolendo. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych.

12. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli:  Teresa i Jarosław – 100 zł, rodzina Bułat – 100 zł, Jadwiga i  Jan - 200 zł, Józef – 150 zł, ofiarodawca – 100 zł.  W sumie zebraliśmy 650 zł. Odliczając tę sumę od długu – 29.300, pozostaje do spłacenia 28.650 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano  jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Ofiarę na renowację złożyli; ofiarodawca 400 zł, ofiarodawcy – 200 zł. Odliczając zebraną kwotę od  długu – 2.400 zł pozostaje do spłacenia 1.800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA a  także  wydawany przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Meteor”, który można zabrać ze stolika pod chórem.

14. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłej: + Krystyny Pilak.