DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  13 sierpnia 2017

 

1. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na  wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 18.00.  Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

2. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

3. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę składamy do puszek ofiary na KUL.

5. Każdego miesiąca – 13 – go spotykamy się  na procesji i RÓŻAŃCU FATIMSKIM. Tak więc dzisiaj  na g. 20.00 zapraszamy na to przepiękne nabożeństwo. Świece fatimskie można nabyć przed nabożeństwem.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy składali ofiary na renowację obrazu  Chrystusa Króla. Dług został w całości uregulowany. Pozostałe ofiary przeznaczamy na renowacje  okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Anna i Michał – 100 zł, Rodzina Kułackich – 400 zł, Stanisław Krawczyk – 200 zł, ofiarodawca – 1000.   W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 1900 zł. Odliczając tę sumę od długu – 10.550, pozostaje do spłacenia 8.650 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność.

7. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Elżbieta Bajer, + Zbigniew Zdrojewski. Prośmy dla nich o dar miłosierdzia i życia wiecznego.