Ogłoszenia Duszpasterskie 23.04.2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,    23 kwietnia 2017

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.  W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Polecamy Waszym modlitwom  ks. Marka, którego patronem jest św. Marek Ewangelista.

4. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

5. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

6. Dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołami przeznaczona jest na działalność charytatywną diecezjalnej Caritas.

7. Za  tydzień w sobotę kancelaria nieczynna z powodu konferencji dekanalnej.

8. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Roman – 100 zł. W sumie zebraliśmy 100 zł. Odliczając tę sumę od długu – 33.000, pozostaje do spłacenia 31.200 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano  jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Koszt renowacji płaskorzeźb to 3.000 zł. Ewa i Edward ofiarowali na renowację 200 zł Bóg zapłać. Pozostaje dług – 2.800 zł Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” a także tygodnik: NIEDZIELA.

10. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: + Stanisław Śmigielski i + Aneta Kaczorowska