SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Postanowienia:
1.    Do Sakramentu Bierzmowania przystępuje młodzież z klasy  VIII Szkoły Podstawowej.
2.    Okres przygotowania trwa dwa lata i rozpoczyna się we wrześniu na początku VII klasy Szkoły Podstawowej po wcześniejszym zgłoszeniu i deklaracji woli udziału. Każdy kandydat do bierzmowania musi posiadać INDEKS
3.    Młodzież spotyka się w grupach formacyjno – katechetycznych raz w miesiącu
z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu lub osobami prowadzącymi.
4.    Ponadto młodzież przygotowująca się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej bierze udział w niedzielnej Mszy św. oraz nabożeństwach liturgicznych i spotkaniach wyznaczonych przez kapłana prowadzącego.
5.    Dorośli, którzy nie mają sakramentu bierzmowania, mogą po odpowiednim przygotowaniu przyjąć ten sakrament w kościele parafialnym lub w innym wyznaczonym.

Od 7 czerwca nie ma już udzielonej dyspensy na czas epidemii od nie uczestnictwa fizycznego

w niedzielnej MSZY ŚWIĘTEJ

Sakrament Bierzmowania dla kandydatów, którzy wykazali pragnienie i gotowość przystąpienia do sakramentu zostanie dla tej wspólnoty udzielony w tym roku 23 czerwca o g. 16.00. Wszelkie informacje dotyczące dokumentacji, konsultacji, prób liturgii zostały dla zainteresowanych podane na platformie "Librus"

PRÓBA PRZED SAKRAMENTEM BIERZMOWANIA: odbędzie się w czwartek 18 czerwca o g. 16.00 oraz w  piątek 19 czerwca o g. 19.30 w Kościele Chrystusa Króla. Na próbę przychodzą sami kandydaci.

Spowiedź dla kandydatów, świadków przed Bierzmowaniem odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca o g. 18.30 w kościele Chrystusa Króla.

Zapraszamy w I czwartek marca 05.03.2020 r  kandydatów z klasy VII i VIII do sakramentu pokuty o g. 16.30 oraz wspólnej mszy świętej o g. 17.00

W WIELKIM POŚCIE zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej  w piątki o g. 19.00 oraz Gorzkich Żalach w niedziele o g. 16.00

Lutowe spotkania kandydatów do bierzmowania:

10)  Łukasz Iz.

Spotkanie odbędzie się w czwartek  27.02.20r. o g. 17.45 w sali  Domu Parafialnego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6)  Krzysztof  S.

10) Oliwia B.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek  17.02.20r. o g. 17.45 w sali  Domu Parafialnego.

9) Grzegorz Z.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek  17.02.20r. o g. 18.30  w sali  Domu Parafialnego.

11) Mateusz J.

Spotkanie odbędzie się w piątek  21.02.20r. o g. 17.45  w sali  Domu Parafialnego.

W styczniu  2020 r.  z powodu ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH spotkania formacyjne są odwołane.

Wspólnie przeżywamy niedziele i święta.

Dobrą formą ukazania wiary chrześcijańskiej będzie udział w ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

10)  Łukasz Iz.

Spotkanie odbędzie się w czwartek  12.12.19r. o g. 17.45 w sali  Domu Parafialnego.

6)  Krzysztof  S.

10) Oliwia B.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek  16.12.19r. o g. 17.45 w sali  Domu Parafialnego.

9) Grzegorz Z.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek  16.12.19r. o g. 18.30  w sali  Domu Parafialnego.

A D W E N T O W A     S P O W I E D Ź

sobota  21 grudzień:  od 7.00 do 8.00,  od 15.00 do 17.00

6)  Krzysztof  S.

10) Oliwia B.

Spotkanie odbędzie się w środę  27.11.19r. o g. 17.30 w sali  Domu Parafialnego.

9) Grzegorz Z.

Spotkanie odbędzie się w środę  27.11.19r. o g. 18.00 w sali  Domu Parafialnego.

11) Mateusz J.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 28.11.19r. o g. 17.30 w sali  Domu Parafialnego.

MSZA Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

z klasy VIII Szkoły Podstawowej w czwartek 6 września o g. 18.00

oraz SAKRAMENT POKUTY g.17.30

Serdecznie zapraszamy w  czwartek 12 września  młodzież z klas VII oraz Rodziców (Opiekunów) na pierwsze spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się wspólną MSZĄ Świętą o g. 18.00

10)  Łukasz Iz.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 15.10.19r. o g. 18.30 w sali  Domu Parafialnego.

1)  Wioletta G.

6)  Krzysztof S.

10) Oliwia B.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 01.10.19r. o g. 18.30 w sali  Domu Parafialnego.

1)  Kacper B.

9) Grzegorz Z.

Spotkanie odbędzie się w środę 02.10.19r. o g. 18.30 w sali  Domu Parafialnego.

1)  Patryk H.

11) Mateusz J.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 03.10.19r. o g. 18.30 w sali  Domu Parafialnego.

Po raz kolejny prosimy, aby młodzież pragnąca uczestniczyć  w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania z klasy VII  we wtorek 15 października po nabożeństwie różańcowym  przyniosła deklaracje (jeśli kandydat  jeszcze nie wypełnił to  prosimy, aby przyszedł z rodzicem)  i odebrała indeksy.