Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

W  czwartek  20 czerwca  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  BOŻE CIAŁO.

Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekoracje swojego domu, czy balkonu, albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem.  Procesja będzie przebiegać ulicami – Piaskową, Hutniczą i tu będzie I ołtarz, Okrzei, Chrobrego – tu będzie II ołtarz, Piaskową – tu będzie III ołtarz,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i tu będzie IV ołtarz.  Bardzo prosimy, aby przy budowie ołtarzy zaangażowały  się osoby młodsze, czy  młode małżeństwa.  Budowanie ołtarzy nie jest sprawą tych rodzin przy posesji których planujemy postawić ołtarze, albo tych samych osób, które ciągle się angażują. Nie bójcie się wyjść z mieszkań, by dać świadectwo wiary przy budowaniu ołtarza.  Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, czy przez złożoną ofiarę, lub osobisty udział w przygotowaniu ołtarza. I tak:  I ołtarz – przy ul Hutniczej, mieszkańcy ul. Hutniczej,  Żagańskiej 1-25, Kolejowej, Młyńskiej, Pułaskiego, 1–go Maja, Pl. Wolności, 3-go Maja, Blacharskiej, Konopnickiej, Klikowa, Batorego, Surzyna, Strzeleckiej, Kościuszki, Mickiewicza i Zacisze.

II ołtarz – na wysokości ul. Chrobrego – mieszkańcy ul Chrobrego, Osiedla Czyżówek, wsi Czyżówek, Żeromskiego i Kowalic. 

III ołtarz – przy ul. Piaskowej - mieszkańcy ul. Piaskowej, Borowskiej, Zaułku Rybackiego, Żakowa i Drzymały.

IV ołtarz – przy małym kościele – mieszkańcy ul. Żagańskiej od nr 26 do końca, Poniatowskiego, Syrokomli, Okrzei, Nadrzecznej, Ogrodowej, Pałacowej, Traugutta, Dolanowa i pozostałych ulic.

W Boże Ciało Msza św. rozpocznie się o g. 8.00.

Wtedy też będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

Dla tych dzieci, rodziców i chrzestnych spowiedź św. będzie przed uroczystością Bożego Ciała – w poniedziałek - 17.06, wtorek – 18.06 i w środę 19.06. przed Mszą św. o g. 17.30. Na zakończenie procesji w małym kościele będzie Msza św.  ok g. 10.45 dla tych, którzy z rożnych powodów nie mogli uczestniczyć we Mszy św. porannej, lub brali udział w przygotowaniu ołtarzy. Ponadto o g. 12.00 rozpoczną się Msze św. i procesje w kościołach filialnych w Borowem i Czernej.  

W środę po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem na krótką próbę. Do sypania kwiatków zapraszamy dziewczynki które przeżywają oktawę Pierwszej Komunii św., a także dziewczynki, które przeżywają w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św. Rodzice i Dziadkowie dopomóżcie waszym dzieciom w przeżywaniu tak uroczystych chwil w modlitwie uwielbienia wobec Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Galeria

Przeglądaj
View