DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

4. Rozpoczęty został ostatni etap remontu dachu. Pozyskane środki wystarczą jeszcze na rozpoczęcie remontu elewacji od strony prezbiterium.  W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – rodzice dzieci rocznicy I Komunii św. kl. 4 a- 220 zł, ofiarodawcy – 200 zł, od Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy – 500 zł, Ofiarodawca – 400 zł, Maria – 200 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.520 zł. Odejmując tę  sumę od długu 100.350 zł.  pozostaje do uregulowania 98.830 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

5. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO, a także "Mały Gość" dla dzieci a w nim  niespodzianka na nowy rok szkolny.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Jadwiga Guzewicz.  Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Proboszcz