DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. Miesiąc modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek z racji miesiąca poświęconego Misjom. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. W  październiku  spowiedź św.wieczorem będzie pół godziny przed różańcem, czyli o g. 17.00.

3. We wtorek – pierwszy miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed mszą św. o g. 18.00 w zakrystii.

4. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się codziennie o godz. 17.30.   Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymają obrazki do wklejania na planszę. Do prowadzenia różańca zapraszamy  dzieci według następującego planu: Poniedziałek klasy I i II oraz z przedszkolaki, we wtorek III i IV w środę V i VI, w czwartek  VII, w piątek VIII. Dzieci do prowadzenia różańca w poszczególne dni przygotowują katecheci. Prosimy, aby dzieci zajmowały miejsca w pierwszych ławkach. Drodzy Rodzice, dla bierzmowanych jest to jedna z form przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne w czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonu. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VII – o g. 17.30 przystępuje do sakramentu pokuty, uczestniczy w modlitwie różańcowej i pozostaje na  Mszy św. o g. 18.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o g. 8.00.  W piątek od godz. 9.00 z kapłańską posługą odwiedzimy chorych. Natomiast wieczorem    o g. 17.30 do spowiedzi przystępuje młodzież  z klasy VIII, modli się na różańcu i pozostaje na Mszy Św. pierwszo- piątkowej o g. 18.00.

7. W pierwsza sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą  się o nawrócenie grzeszników o g. 8.00. Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny  odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Formacyjne spotkania do bierzmowania dla klas VIII: Grupa II we wtorek o g. 18.30 , grupa III w środę o g.18.30, grupa IV w czwartek o g. 18.30, grupa I  15 października o g. 18.30. Spotkania odbywają się w sali domu parafialnego. Kandydaci z klas VII będą mieć spotkanie w piątek o g. 18.30

9. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w akcji „Światełko Pamięci”. Już po raz trzeci zbieramy znicze, które zapłoną 1 listopada na polskich grobach we Lwowie i obwodzie lwowskim. W ten sposób możemy upamiętnić naszych rodaków, którzy zginęli w walkach o polski Lwów. Znicze zbieramy do 18 października. Można je  przynosić do gabinetu nr 59 w szkole lub do zakrystii (w dużym kościele). Następnie zostaną przekazane  do Muzeum Kresowego przy ul. Bohaterów Getta 22 B w Żarach, stamtąd pojadą do Lwowa. Akcja kieruje Pani Marlena Kargol.

10. W Przychodni Lekarskiej przy ul. Kolejowej 7, - 16 10.2019 odbędą się „Badania Kardiologiczne” na nowoczesnym EKG o dużej rozdzielczości. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja w przychodni luba telefonicznie ( informacja na plakacie w przedsionku kościoła). Koszt badania z konsultacją – 60 zł.

11. Rozpoczęty został ostatni etap remontu dachu. Pozyskane środki wystarczą jeszcze na rozpoczęcie remontu elewacji od strony prezbiterium.  W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Rozalia i Kazimierz – 300 zł, Sybiracy z Iłowej – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Apostolat Maryjny – 200 zł, Róża Ojca Pio – 200 zł, Helena Nawrocka – 200 zł, Zdzisław – 200 zł, Tadeusz i Janina – 200 zł, Roman – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.800 zł. Odejmując tę  sumę od długu 97.130 zł.  pozostaje do uregulowania 95.330 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

13. Dzisiaj przed kościołem zbiórka charytatywna  do puszek dla potrzebujących.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Roman Skibiński, + Stanisław Góral i  + Czesław Teper. Wieczny odpoczynek…