TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  27 października 2019

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Przypominamy że po przejściu na czas zimowy Msze św. wieczorne będą o g. 17.00. Natomiast ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe o g. 16.30.

3. Do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00. Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy. W sobotę 2 listopada podczas Mszy Św., o g. 8.00 Apostolat Maryjny Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

4. Dzisiaj o g. 15.30 Apostolat Maryjny ma spotkanie modlitewne na plebanii.

5. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św.  codziennie od g. 7.30 i wieczorem od g. 16.00.

6. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki  na tegoroczne wypominki.Imiona i nazwiska zmarłych proszę wpisywać w mianowniku. Natomiast na Mszę św. wspólnotową za zmarłych odprawianą w dzień zaduszny  wpisujemy tylko nazwiska, np. za zmarłych z rodziny Kowalskich, itd.   Złożone ofiary z tej okazji przeznaczone będą po części jako zobowiązanie naszej parafii wobec instytucji kościelnych a pozostała część na pokrycie długu remontu kościoła.    W piątek  uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o g. 7.30  i  9. 00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. O g. 12.00 na naszym cmentarzu będzie różaniec i procesja, a o g. 13.00  Msza Święta. Natomiast 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8.00 i o g. 15.00;  wypominki – intencje – różaniec i Msza św.

7. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Do chorych ze spowiedzią i komunią św. udamy się w piątek 8 listopada.

9. W szkółce roślin i krzewów ozdobnych u PUDEŁKA można nabyć po atrakcyjnej cenie chryzantemy.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – ofiarodawcy – 200 zł, rodzina Kargol z ul. Nadrzecznej – 200 zł, Zdzisława – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Michał – 100 zł, Irena i Edward – 400 zł, Zuzanna i Tadeusz – 200 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.400 zł. Odejmując tę  sumę od długu 91.170 zł.  pozostaje do uregulowania 89.770 zł. Dziękujemy za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

11. Na remont dachu kościoła w Czernej została zakupiona dachówka. Ofiary na pokrycie kosztów zakupionej dachówki są zbierane przez parafian w Czernej. Wsparcia w wysokości – 3.000,- zł udzielił Bank Spółdzielczy w Iłowej. Dziękujemy bardzo ZARZĄDOWI BANKU I RADZIE NADZORCZEJ za tę znacząca pomoc.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ I GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem: „ Bernardetta. Cud w Lourdes”, cena tego numeru 6 zł.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:  + Rozalia Dromarecka.  Wieczny odpoczynek…