Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowychcodziennie o godz. 16.30.

3. W piątek  w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu obchodzimy Odpust związany z tytułem parafialnego kościoła. Główną Uroczystą Msze św. Odpustową o g. 11.00odprawi i kazanie wygłosi Ks. Proboszcz Antoni Kotapka z Gozdnicy. Tak  już jest w tradycji, że taca z Mszy św. w tę niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Diecezjalnego w Paradyżu w ich Patronalne święto – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

5. Wiadomość dla  narzeczonych. W parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu  w dniach od 24-30.11.2019 –odbywa się katecheza  przedmałżeńska  Pierwsze spotkanie 24.11. (sobota) po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Codzienne nauki również po Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę, 7 grudnia 2019r. w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, w Grodowcu  odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodychpod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Będzie to czas spotkania i modlitewnego czuwania młodzieży naszej diecezji przed świętami Bożego Narodzenia. Drodzy Rodzice niech nie zabraknie Waszej córki, syna na spotkaniu w sobotę 7 grudnia. Wyjazd o g. 16.00. Powrót o 22.30. Zapisy są przyjmowanie w zakrystii lub na spotkaniach formacyjnych. Koszt przejazdu 20 zł. Pozostałe koszty ponosi nasza Parafia.

7. W sobotę 30 listopada dzieci, które solidnie uczęszczały na różaniec i swoją obecność udokumentowały przez wklejanie pamiątkowych obrazków w nagrodę pojadą na wycieczkę. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o g. 9.00. W programie jest zapoznanie się z historią powstania ceramiki bolesławieckiej, udział w tzw. warsztatach. Każde dziecko będzie mogło po odpowiednim przygotowaniu wykonać i pomalować wybrane naczynie, które zostanie wypalone i stanie się pamiątką –użytkową. Program wycieczki  nie może zdradzać wszystkiego, a więc będą jeszcze miłe niespodzianki. Jakiś drobny grosz osobisty dzieci mogą mieć przy sobie jak będą chciały coś sobie drobnego kupić. Koszty całkowite wycieczki ponosi nasza Parafia.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Teresa i Jan – 200 zł, Józef Król – 150 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Maria i Franciszek – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 850 zł. Odejmując tę  sumę od długu 99.920 zł  pozostaje do uregulowania 99.070 zł.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane reflektory ledowe podświetlające wnętrze kościoła. Oprawy, materiały jak i wykonane prace kosztowały 21.000,- zł. Tę sumę doliczamy do ogólnego długu z ubiegłego tygodnia który na dzisiaj wynosi – 99.070,- zł.

9. W czterechsetną rocznicę narodzin charyzmatu św. Wincentego a Paulo powstał Sojusz Rodziny Wincentyńskiej na rzecz Bezdomnych na całym świecie. W krajach, gdzie pracują Księża Misjonarze, Siostry Miłosierdzia i działają Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo podjęto się budowania ośrodków na rzecz Bezdomnych. Odpowiedzią Rodziny Wincentyńskiej w Polsce jest m.in. projekt remontu DOMU SAMOTNEJ MATKI W ŻAGANIU. Dom ten został zakupiony przez STOWARZYSZENIE ponad 20 lat temu po stacjonujących żołnierzach radzieckich dla tej właśnie działalności charytatywnej. Niestety jest on w bardzo złym stanie technicznym i nie nadaje się do godnego zamieszkania. Dlatego dzisiaj w dniu ogłoszonym przez Papieża Franciszka „ III Światowym Dniem Ubogich” będzie możliwość wsparcia tej niezwykle cennej inicjatywy. Członkowie STOWARZYSZENIA ŚW. WINCENTEGO A PAULO udzielający się jako woluntariusze przy naszej parafii przed kościołem zbierają ofiary przeznaczone na ten cel.  Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: NIEDZIELĘ ,  GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który od dwóch tygodni kosztuje 6 zł.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Władysławę Kwaśnik. Wieczny odpoczynek…