NARODZENIE PAŃSKIE      25 grudnia 2019  – Pasterka

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

2. W dni świąteczne zapraszamy wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni.  W  dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o g. 7,30, natomiast pozostałe jak w każdą niedzielę.  W  drugi dzień świąt Msze św. będą jak  w każdą niedzielę.

3.  W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi.

4. Chciałem wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Zacznę od dekoracji: dziękuję naszym Strażakom, począwszy od Szefostwa. Dziękuję emerytowanym Strażakom i młodym druhom. Jak już tradycyjnie Panu Heniowi Kwiatkowskiemu. Nie byłoby tak pięknej Szopki, gdyby  nie wyczucie, zdolności i umiejętności  Pana Krzysia Żygalskiego. Dziękuję  Panu za trud wyboru i ufundowania pięknych ozdobnych roślin i kwiatów do naszego Żłóbka. Dziękuję synom Błażejowi i  Kamilowi   a także Kindze Kołbuc. Dziękuję też Panom  - Mietkowi  Laskowskiemu i Radkowi Buganikowi. Pan  Jan Jeż , Jego Firma uszyła nowe obrusy na  ołtarze na tegoroczne Święta. Serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję Pani Joasi za szczególnie duży trud w sprzątaniu naszego kościoła.  Rodzinie Zdanowskich za przepiękną choinkę na tegoroczne Święta. Pani Iwonie i Janowi Słockim za wszelka pomoc w przygotowaniach, za przygotowane sianko, by było przypomnieniem tradycji naszych ojców. Panu Jankowi naszemu organiście, że mimo dolegliwości zdrowotnych nas nie opuszcza i dzielnie poprzez grę na organach i śpiew towarzyszy naszej liturgii. Orkiestrze naszej - iłowskiej pod batutą Pana Witolda, Panu Jasiowi Jedynakowi szefowi Orkiestry. Na końcu tak można powiedzieć – dziękuję naszemu niestrudzonemu stróżowi naszej świątyni, - Panu Michałowi. Księdzu Markowi i Mariuszowi dziękuję za wszelki trud związany z przygotowaniami do Świąt, za spowiedzi święte w innych parafiach, rekolekcje, za pięknie przeprowadzone Roraty, za pomoc w dekoracji wszystkich świątyń  w naszej parafii. I Wam wszystkim Kochanym Parafianom dziękuję za wszelkie dowody Waszej życzliwości – Życzeń i podarunków. Tak to jest we wszystkie Święta, że jesteście w swoich domach, rodzinach, a dla nas księży Wy jesteście Domem i Rodziną. Niech Wam wszystkim Nowo narodzone Dziecię Jezus błogosławi na każdy dzień Waszego życia.