NARODZENIE PAŃSKIE          25 grudnia 2019

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

2. W najbliższe dni świąteczne porządek nabożeństw w naszym kościele parafialnym będzie następujący:  jutro w II Dzień Świat Msze Święte jak w niedzielę, natomiast w dni powszednie od poniedziałku do soboty w czasie trwania kolędy – Msze św. tylko rano o g. 8.00. Nie ma Mszy św. wieczornych.

3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

4. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii i trwającego remontu kościoła. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej jak i umieszczony  na stronie internetowej parafii. Wizytę duszpasterska rozpoczynamy:

27. 12.2019 – PIĄTEK – g. 10.00 BOROWE

28.12.2019 – SOBOTA – G. 10.00 CZERNA

29.12.2019 – NIEDZIELA -  KOLĘDY NIE MA

30.12.2019 – PONIEDZIAŁEK – G. 10.00 TRAUGUTTA DOMKI, BEMA, OŚ. CZYŻÓWEK 105-111

31.12.2019 - WTOREK – KOLĘDY NIE MA

01.01.2020 – ŚRODA – NOWY ROK – KOLĘDY NIE MA

02.01.2020 – CZWARTEK – G. 14.00 KLIKÓW, KOWALICE

03.01.2020 – PIĄTEK – G. 14.00 OGRODOWA DOMKI 1-13; 14-35,50; DĘBOWA I KWIATOWA

04.01.2020 -  SOBOTA –G. 10.00 ŻAGAŃSKA OD NR 26-39 i 42; 41-62; od DOLANOWA DO 63;i SŁONECZNA

05.01.2020 – NIEDZIELA – KOLĘDY NIE MA

06.01.2020 – PONIEDZIAŁEK – OBJAWIENIE PAŃSKIE – KOLĘDY NIE MA

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Ofiarodawca 300 zł, Rodzina Białowąs – 200 zł, Krzysztof Rynkowski – 200 zł, Wiesława i Jan – 250 zł, ofiarodawca – 200 zł, Ryszard – 400 zł, Edmund – 100 zł, OFIARODAWCY – 2.000 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 3.650 zł. Odejmując tę  sumę od długu 91.520 zł  pozostaje do uregulowania 87.870 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. W Uroczystość Trzech Króli z inicjatywy PANA BURMISTRZA, CENTRUM KULTURY, NASZYCH SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA I PARAFII organizujemy  ORSZAK TRZECH KRÓLI. W przemarszu uczestniczą dorośli, młodzież i dzieci przebrane na Trzech Króli, Dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda itp. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji „Jasełek” i jest oparty na przekazie Biblijnym.  ORSZAK TRZECH KRÓLI  wyruszy z kościoła Chrystusa Króla po Mszy św. o g. 13.00 ulicami Iłowej na Plac Wolności gdzie będzie wybudowany BETLEJEMSKI ŻŁÓBEK do którego zaniesiemy gwiazdki dobrych uczynków. Żłóbek jest płaszczyzną dobra, która najlepiej może połączyć wszystkich ludzi. W ORSZAKU będą dominować trzy kolory oznaczające Trzech Króli i kontynenty świata. Przebrani na kolor czerwony wędrujący do żłóbka symbolizują KRÓLA EUROPY I KRÓLA KACPRA, wędrujący w kolorze zielonym symbolizują KRÓLA AZJI I KRÓLA MELCHIORA, natomiast wędrujący  w kolorze niebieskim symbolizują KRÓLA AFRYKI I KRÓLA BALTAZARA. W czasie przemarszu ORSZAKU będziemy śpiewać kolędy przy akompaniamencie naszej ORKIESTRY.  Bardzo proszę już teraz pomyślcie o odpowiednim stroju dla siebie i pomóżcie tym najmłodszym, byśmy mogli razem wpisać się w ORSZAK WDZIĘCZNOŚCI W POSTACIE TRZECH KRÓLI – KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA i złożyć dary  BOŻEMU DZIECIĄTKU.