ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA        29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca– dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca– czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca– dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych. Te wszystkie Msze św. są odprawiane o g. 8.00.

4. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020.Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele o g. 9.00, 11.00, 13.00 i 17.00 w małym kościele W Nowy Rok nie ma Mszy św. o g. 7.30.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej a także na stronie internetowej parafii.  Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

29.12.2019 – NIEDZIELA -  KOLĘDY NIE MA;        30.12.2019 – PONIEDZIAŁEK – G. 10.00 – TRAUGUTTA DOMKI, BEMA, OŚ. CZYŻÓWEK 105-111;           31.12.2019 - WTOREK – KOLĘDY NIE MA;      01.01.2020 – ŚRODA – NOWY ROK – KOLĘDY NIE MA;      02.01.2020 – CZWARTEK – G. 14.00 – KLIKÓW, KOWALICE;      03.01.2020 – PIĄTEK – G. 14.00 – OGRODOWA DOMKI 1-13; 14-35,50; DĘBOWA I KWIATOWA;        04.01.2020 -  SOBOTA –G. 10.00 – ŻAGAŃSKA OD NR 26-39 i 42; 41-62; od DOLANOWA DO 63;i SŁONECZNA;         05.01.2020 – NIEDZIELA – KOLĘDY NIE MA 06.01.2020 – PONIEDZIAŁEK – OBJAWIENIE PAŃSKIE – KOLĘDY NIE MA

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Ofiarodawca – 200 zł, Danuta i Andrzej – 200 zł, Ala i Remigiusz Kułaccy – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 600 zł. Odejmując tę  sumę od długu 87.870 zł  pozostaje do uregulowania 87.270 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. W Uroczystość Trzech Króli z inicjatywy PANA BURMISTRZA, CENTRUM KULTURY, NASZYCH SZKÓŁ, PRZEDSZKOLA I PARAFII organizujemy  ORSZAK TRZECH KRÓLI. W przemarszu uczestniczą dorośli, młodzież i dzieci przebrane na Trzech Króli, Dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda itp. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji „Jasełek” i jest oparty na przekazie Biblijnym.  ORSZAK TRZECH KRÓLI  wyruszy z kościoła Chrystusa Króla po Mszy św. o g. 13.00 ulicami Iłowej na Plac Wolności gdzie będzie wybudowany BETLEJEMSKI ŻŁÓBEK do którego zaniesiemy gwiazdki dobrych uczynków. Żłóbek jest płaszczyzną dobra, która najlepiej może połączyć wszystkich ludzi. W ORSZAKU będą dominować trzy kolory oznaczające Trzech Króli i kontynenty świata. Przebrani na kolor czerwony wędrujący do żłóbka symbolizują KRÓLA EUROPY I KRÓLA KACPRA, wędrujący w kolorze zielonym symbolizują KRÓLA AZJI I KRÓLA MELCHIORA, natomiast wędrujący  w kolorze niebieskim symbolizują KRÓLA AFRYKI I KRÓLA BALTAZARA. W czasie przemarszu ORSZAKU będziemy śpiewać kolędy przy akompaniamencie naszej ORKIESTRY.  Bardzo proszę już teraz pomyślcie o odpowiednim stroju dla siebie i pomóżcie tym najmłodszym, byśmy mogli razem wpisać się w ORSZAK WDZIĘCZNOŚCI W POSTACIE TRZECH KRÓLI – KACPRA, MELCHIORA I BALTAZARA i złożyć dary  BOŻEMU DZIECIĄTKU.

8. Pod chórem na stole można ze sobą zabrać periodyk Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo: WIADOMOŚCI MISYJNE - prezentujący pracę misyjną po za granicami naszego kraju Księży naszego Zgromadzenia, Sióstr Miłosierdzia, a także młodzieży z grupy MISEVI.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Wandę Kozłowską. Wieczny odpoczynek…