DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia,  Księża Misjonarze  obchodzą rocznicę założenia Zgromadzenia Misji przez św. Wincentego a Paulo. Św. Paweł jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, tym bardziej, że Misjonarze pełnią posługę w tej parafii od zakończenia II wojny światowej  W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Dzieła św. Wincentego a Paulo dają możliwość zmieniania świata. W parafii działają grupy, które są dziełem  św. Wincentego jak : Apostolat Maryjny, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Dzieci Maryi. W każdą środę uczestniczymy w Nowennie do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Stowarzyszenie Miłosierdzia udziela swojej pomocy potrzebującym. A działający ośrodek rehabilitacji znajdujący się   w naszym domu misyjnym  powstał z racji Jubileuszu działalności charytatywnej  św. Wincentego a Paulo  z myślą o schorowanych i cierpiących,  potrzebujących pomocy  drogich nam parafian..

4. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej jak również opublikowany na stronie internetowej  parafii. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

20.01.2020 –  poniedziałek – g. 15.00 - PL.WOLNOŚCI, KRÓTKA,   SURZYNA, BATOREGO, KOŚCIELNA

21.01.2020 -  wtorek – g. 15.00 - PIASKOWA, JAŚMINOWA,DALIOWA,RÓŻANA

22.01.2020 – środa – g. 15.00 -   PUŁASKIEGO,  KOŚCIUSZKI, MICKIEWICZA

23.01.2020 – czwartek – g. 15.00 MŁYŃSKA,

24.01.2020 – piątek – g. 15.00   KONOPNICKA, STRZELECKA

25.01.2020 – sobota – g. 10.00 OKRZEI, LEŚNA, ZAUŁEK RYBACKI

                                         g. 14.00 ŻAGAŃSKA 3 – 25, NADRZECZNA 

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Helena i Zenon – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Irena i Adam 100 zł, Emilia Bankiel – 200 zł, Józef – 150 zł, Helena i Krystyna – 200 zł,  Genowefa i Ryszard – 100 zł, Irena Lewicka -100 zł, Tadeusz i Maria – 200 zł, Grażyna i Piotr – 200 zł, Ofiarodawcy – 200 zł,  Halina i Leszek – 150 zł, Krystyna i Mieczysław Rakuć – 200 zł, Jadwiga – 100 zł.  Razem zebrano w minionym tygodniu – 2.300 zł. Odejmując tę  sumę od długu 73.270 zł  pozostaje do uregulowania 70.970 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej składają serdeczne podziękowania Za przekazanie 1% podatku na cele OSP w Iłowej. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i ratownictwa medycznego. Prosimy o dalsze wsparcie naszej jednostki za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Karki z nr KRS znajdują się na stole pod chórem.

7. Tydzień temu przez Waszą ofiarność i na Sali sportowej podczas turnieju piłkarskiego Glassbud Cup jak i zbiórce przykościelnej mogliśmy wesprzeć leczenie ADRIANA. Rodzice jak i rodzeństwo  bardzo dziękują za tak wspaniałomyślne wsparcie. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękują za tę pomoc.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  GOŚĆ NIEDZIELNY W CENIE – 6 ZŁ, NIEDZIELA jeszcze z ubiegłego tygodnia, zawierająca książeczkę – Modlitwy do wszystkiego i MAŁY GOŚĆ a w nim kostka ABC MIŁOŚCI.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Maria Kulpan,  + Anna Kacza, + Halina Hołodziuk, + Marianna Baldysz, Danuta Kokot, + Jan Bożętka, + Krystyna Matysiak. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Proboszcz