OFIAROWANIE PAŃSKIE - Niedziela     2 lutego 2020

 

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We wtorek modlimy się za zmarłych w intencji których składamy wypominki. Można złożyć wypominki przed Mszą św. przed g. 17.00. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać pół godziny przed Mszą św. o g. 8.00 i 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszo piątkowym nabożeństwie.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Ofiarodawcy – 300 zł, Alfred i Jadwiga – 200 zł, Teresa i Henryk – 100 zł, Janina – 500 zł, Regina i Zbigniew – 200 zł, ofiarodawcy – 200 zł, Maria i Jan – 300 zł, Stanisław – 100 zł.   Razem zebrano w minionym tygodniu – 1.900 zł. Odejmując tę  sumę od długu 67.790 zł  pozostaje do uregulowania 65.890 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Zarząd i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej składają serdeczne podziękowania Za przekazanie 1% podatku na cele OSP w Iłowej. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i ratownictwa medycznego. Prosimy o dalsze wsparcie naszej jednostki za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Karki z nr KRS znajdują się na stole pod chórem.

7. W Walentynki 14 lutego organizowany jest wyjazd do gorzowskiego teatru na spektakl – „TANGO PIAZZOLLA – MARZENIE” Koszt wyjazdu wraz z poczęstunkiem to 100 zł. Zapisy wraz z numerem pesel, adresem i telefonem w zakrystii

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  NIEDZIELA w cenie 6 zł. I dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ  a w nim specjalny dodatek RUSZAJ TYLKO GŁOWĄ.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Mirosławę Szczepanek.

 

Ks. Proboszcz