TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     15 marca 2020

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej, która jest odprawiana w naszym kościele o g. 16.30 i 19.00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 16.00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 i 17.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

3. W kolejnej  Wielkanocnej Akcji Caritas są rozprowadzane świece, które mają kształt ozdobnej świecy na stół wielkanocny. Ofiary za świece to 15.00 zł i są  przeznaczone na pomoc dzieciom w  Rwandzie.

4. W tym miesiącu jest wykonywana renowacja dwóch okien witrażowych. Pozostałe trzy zostaną wykonane do końca kwietnia. Pragnę podzielić się też dobrą wiadomością, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  po rozpatrzeniu wniosku i projektu z października ubiegłego roku przyznało naszej parafii na prace przy elewacji zewnętrznej kościoła 240 tyś. złotych. Dlatego ważne jest byśmy do rozpoczęcia prac przy elewacji mieli gotowe wszystkie okna. W naszym kościele zostało już poddane renowacji 210 m2 okien. Pozostało do końca tylko 80 m2.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli – Wanda z rodziną – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł,  Józef – 150 zł, Jadwiga i Anatol - 300 zł, Helena – 100 zł, Stefania – 200 zł. Razem zebrano w minionym tygodniu – 1050 zł. Odejmując tę  sumę od długu 60.190 zł  pozostaje do uregulowania 59.140 zł. Dziękujemy za tak życzliwe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. Komendant Policji w Iłowej ogłasza ofertę  pracy w nowej Komendzie: do sekretariatu, pracownik gospodarczy i Pani do sprzątania.

7. Komunikat Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego

Szanowni Państwo! W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2:

- od 12 marca zawieszone są do odwołania wszystkie imprezy i zajęcia organizowane m.in. przez instytucje kultury Centrum Kultury, Biblioteka Miejska, zajęcia w świetlicach wiejskich, wszelkie zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- odwołane są zajęcia w szkołach na okres dwóch tygodni - od poniedziałku szkoły, przedszkola zostają zamknięte,

- odwołane zajęcia w szkole oznaczają, że dzieci mają czas kwarantanny to znaczy pozostają w domach, nie wychodzą na place zabaw, nie spotykają się, nie tworzą skupisk; proszę, aby bardzo poważnie potraktować zalecenia chroniąc w ten sposób swoje zdrowie oraz innych

- również w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników urzędu, proszę o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej. Numer telefonu urzędu: 68 368 14 00, Adres e-mail jednostki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na terenie Gminy Iłowa zostało do kwarantanny wyznaczono budynek Internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej przy ul. Ogrodowej 4.

Wszelkie informację na temat postępowania oraz tego jak się zabezpieczyć znajdziecie Państwo na stronie www.ilowa.pl

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  NIEDZIELA.

 

Ks. Proboszcz