NIEDZIELA WIELKANOCNA  - ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. „ALLELUJA ! ZMARTWYCHWSTAŁ NAS PAN”.  -  Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy.  Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas kiedy poznajemy siłę WIARY, NADZIEI i  BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Doświadczenia ostatnich tygodni pokazują kruchość naszego życia. A z drugiej strony pokazują nam, że tylko wzajemna pomoc, solidarność i braterska miłość dają nam poczucie bezpieczeństwa i budują CHRZEŚCIJAŃSKĄ WSPÓLNOTĘ.  Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznego i narodowego. PROSZĘ PRZYJĄĆ OD NAS KSIĘŻY PRACUJĄCYCH W IŁOWSKIEJ PARAFII ŻYCZENIA -  ABY ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS UMACNIAŁ NASZE RODZINY I NAJBLIŻSZYCH WSZELKIMI POTRZEBNYMI ŁASKAMI. JESTEŚMY PRZEKONANI I GŁĘBOKO WIERZYMY, ŻE SPOTKANIE PRZY WIELKANOCNYM STOLE NAPEŁNI NAS POTRZEBNĄ SIŁĄ, WZAJEMNYM SZACUNKIEM I MIŁOŚCIĄ.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W tej trudnej sytuacji dla nas wszystkich korzystajcie z transmisji telewizyjnych. radiowych czy w innych mediach. Korzystajcie z modlitwy różańcowej o g. 20.30. To jest dobry czas, by wraz ze swoimi dziećmi tworzyć kościół domowy. Nie potrzeba innej formy kształtowania wiary i religijności. To jest najlepsza katecheza. Przykład płynący od rodziców.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy za naszych najbliższych, którzy odeszli do wieczności, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

5. Już tradycyjnie w okresie świątecznym WOJEWODA LUBUSKI WŁADYSŁAW DAJCZAK przesyła do parafian słowo życzeń:  ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PRZYCHODZI DO NAS DZISIAJ TAK, JAK NIEGDYŚ DO PRZESTRASZONYCH UCZNIÓW ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ DO EMAUS. PRZYCHODZI, BY ROZPRASZAĆ MROKI I LĘKI NASZYCH DNI, I OBDAROWAĆ NAS SWOIM POKOJEM I NADZIEJĄ.  ŻYCZĘ W TYM PEŁNYM NIEPOKOJU, TRUDNYM CZASIE NASZEGO ŻYCIA, AB BOŻA MIŁOŚĆ PROMIENIUJĄCA ZE ZMARTWYCHWSTANIA PANA, BYŁA ŹRÓDŁEM SIŁY I POKOJU W NASZYCH SERCACH.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Józefa – 200 zł, Ula – 150 zł, Agnieszka i Radosław Kwaśnik – 200 zł, Anna Grażyna – 100 zł, ofiarodawcy – 300 zł. Barbara i Jan – 100 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.050 zł. odejmując tę sumę od długu 57.840 zł, pozostaje do uregulowania 56.790 zł. Dziękujemy za  dotychczasowe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.  Przy tej okazji chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas czasie pamiętali o tym, że parafia też ma potrzeby dla funkcjonowania i utrzymania. Wielu z Was dzieliło się przecież nie nadmiarem pieniędzy, bo tych brakuje na każdym kroku, ale też troską o parafię, która jest wspólnym domem, o kościół, o księży pracujących nie tylko interesując się zdrowiem, ale w wielu wypadkach zainteresowaniem – jak sobie radzicie, czy macie na utrzymanie – to jest od nas, naszej rodziny na wydatki, na wasze utrzymanie, na kwiaty do ołtarza. Są to momenty, które ściskają za serce i mówią, ile jest w Was Bożej Miłości, troski i dobra w odniesieniu do wspólnoty jaką jest parafia, kościół.  Takie obrazki z naszego dzisiejszego życia warte są częste. Pragniemy z głębi serca podziękować za Wasze dobro i troskę. Niech Bóg Wam błogosławi.