TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   26 kwietnia 2020

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza.

3. W środę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r.

4. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele w piątek o godz.8.00 i 18.00. W sobotę 7.30, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. O g. 7.30 podczas Mszy św. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a członkowie Żywego Różańca maja zmianę tajemnic różańcowych

5. Każdego miesiąca  27 – go Apostolat Maryjny miał spotkanie modlitewne na plebanii. Z racji pandemii jest ono odwołane, a intencje Apostolstwa Modlitwy można zabrać ze stołu pod chórem.

6. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30.  Rodzinnie gromadźmy  na modlitwie i  śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec o 20.30, czy  Apel Jasnogórski.

7. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

8. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane jak   w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00 w małym kościele. Wcześniej o 17.30 również w małym kościele Litania Loretańska.  Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

9. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

10. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

11. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Jadwiga – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca 250 zł, darczyńca – 150 zł, Róża M.B. Różańcowej 200 zł, Olga i Henryk 200 zł, darczyńcy 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, Janina, Barbara i Zdzisław – 700 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 2.800 zł. odejmując tę sumę od długu 54.890 zł, pozostaje do uregulowania 52.090 zł. Dziękujemy za  dotychczasowe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.