PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY            10 maja 2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimskąoraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Rozpoczynamy też naszą modlitwę i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o g. 20.00. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.  Dlatego w niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00  wraz z parafialną służbą liturgiczną SEMPER FIDELIS będziemy modlić się i wypraszać potrzebne łaski i błogosławieństwo dla naszych rodzin za przyczyną św. Jana Pawła II. Grupa mężczyzn powstała w parafii z racji pielgrzymki Papieża do naszej diecezji i służyła pomocą w służbach porządkowych podczas pielgrzymki. Teraz służy pomocą w parafii podczas uroczystości i procesji.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

4. Trwają nabożeństwa majoweku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.30.  Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

5. Jak zauważyliście w naszym kościele jest zainstalowana nowa Droga Krzyżowa. Wszystkie stacje Drogi Krzyżowej zostały bardzo szybko ufundowane przez poszczególne rodziny. Już we wtorek po południu dług za wszystkie stacje został uregulowany. W odpowiednim czasie poszczególnych ofiarodawców zaproszę na uroczyste poświęcenie Drogi Krzyżowej i Mszę św. w Waszej intencji. Serdeczne Bóg zapłać za tak niezwykle szybki pełen życzliwości gest . Przy okazji wyrażaliście Wasze intencje, radość i opinie na temat wyglądu kościoła. Podczas tej uroczystości poznamy fundatorów poszczególnych stacji a nazwiska fundatorów zostaną umieszczone przy poszczególnych stacjach. Na chórze zostały zamocowane dwie figury – figura św. Wincentego a Paulo i figura św. Józefa.  Dzięki temu wnętrze naszego kościoła odzyskuje nowy wygląd -  myślę, że pobudzający do piękniejszej modlitwy.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: ofiarodawca – 120 zł, Krzysiu Walczak – 100 zł, Weronika – 100 zł, Józef i Stanisława – 200 zł, Grażyna i Sławomir – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Rozalia – 100 zł, rodzina Groszek – 300 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.220 zł. odejmując tę sumę od długu 49.990 zł, pozostaje do uregulowania 48.770 zł. Dziękujemy za  dotychczasowe Wasze wsparcie remontu kościoła. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Sergiej Petruki + Jadwiga Groszek.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}