WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           24 maja 2020

1.  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. W środę 27. maja zapraszamy na Mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej od Cudownego Medalika w intencji członków  Apostolatu Maryjnego i ich rodzin o g. 18.00.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę.

7. Z racji pandemii  I Komunia dzieci w naszej parafii będzie w sobotę 27.06.2020 w trzech grupach. Pierwsza Komunia dzieci w niedzielę staje się zbyt niebezpieczna z racji już wcześniej zaplanowanych Mszy św. parafialnych i dodatkowo obecności wiernych na tych Mszach.  Tylko w ten sposób dzieci i zainteresowane rodziny będą mogły bezpiecznie i ze spokojem przeżyć tę uroczystość.

8. Dziękując Ojcu Świętemu za Jego Pontyfikat, za wzór świętości, kierując  się miłosierdziem nadal trwa konkurs 100 - DLA FILIPA czyli zbiórka nakrętek. Dzieci w poszczególnych klasach zbierają a my dorośli możemy w domach aby w odpowiednim momencie  przekazać.

9. Został również ogłoszony w Szkole Podstawowej konkurs na plakat wykonany metodą dowolną: " Mój Święty Jan Paweł II" O terminach przyniesienia wykonanych zadań poinformujemy. W taki sposób również spełniamy wolę Wielkiego Rodaka.

10. Wszystkim ofiarodawcom i fundatorom nowej  Drogi Krzyżowejzainstalowanej w naszym kościele wyrażam serdeczne podziękowania. W Waszej intencji będzie  Msza św. – 7.06.2020 o g.11.00. Dokonamy wtedy uroczystego poświęcenia Drogi Krzyżowej. Serdeczne Bóg zapłać za tak niezwykle szybki pełen życzliwości gest .  W tym tygodniu został zamontowany kolejny  witraż po renowacji od strony ul. Bp Wilhelma Pluty nad wejściem bocznym na chór

11. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: ofiarodawczyni – 200 zł, Teresa i Józef – 200 zł, Irena Lewicka – 300 zł, Joanna i Marek – 200 zł, zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 900 zł. odejmując tę sumę od długu 47.770 zł, pozostaje do uregulowania 46.870 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

 

Ks. Proboszcz