NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY      7 czerwca 2020

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. W  czwartek  11 czerwca  przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekoracje swojego domu, czy balkonu, albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem.  Procesja będzie przebiegać ulicami – Piaskową, Hutniczą i tu będzie pierwszy ołtarz, Okrzei, Chrobrego – tu będzie drugi ołtarz, Piaskową – tu będzie trzeci ołtarz,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i tu będzie czwarty ołtarz.  Bardzo prosimy, aby przy budowie ołtarzy zaangażowały  się osoby młodsze, czy  młode małżeństwa. 

Budowanie ołtarzy nie jest sprawą tych rodzin przy posesji których planujemy postawić ołtarze, albo tych samych osób, które ciągle się angażują. Nie bójcie się wyjść z mieszkań, by dać świadectwo wiary przy budowaniu ołtarza.  Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, czy przez złożoną ofiarę, lub osobisty udział w przygotowaniu ołtarza. Każdego roku w budowanie ołtarzy wkładaliście dużo wysiłku. W tym roku z racji ciągle istniejącego zagrożenia zróbcie skromne ołtarze. I tak:

 I ołtarz – przy ul Hutniczej, mieszkańcy ul. Hutniczej,  Żagańskiej 1-25, Kolejowej, Młyńskiej, Pułaskiego, 1–go Maja, Pl. Wolności, 3-go Maja, Blacharskiej, Konopnickiej, Klikowa, Batorego, Surzyna, Strzeleckiej, Kościuszki, Mickiewicza i Zacisze.

II ołtarz – na wysokości ul. Chrobrego – mieszkańcy ul Chrobrego, Osiedla Czyżówek, wsi Czyżówek, Żeromskiego i Kowalic. 

III ołtarz – przy ul. Piaskowej - mieszkańcy ul. Piaskowej, Borowskiej, Zaułku Rybackiego, Żakowa i Drzymały.

IV ołtarz – przy małym kościele – mieszkańcy ul. Żagańskiej od nr 26 do końca, Poniatowskiego, Syrokomli, Okrzei, Nadrzecznej, Ogrodowej, Pałacowej, Traugutta, Dolanowa i pozostałych ulic. W Boże Ciało Msza św. rozpocznie się o g. 8.00. Wtedy też będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

Dla tych dzieci, rodziców i chrzestnych spowiedź św. będzie przed uroczystością Bożego Ciała – w poniedziałek - 08.06, wtorek – 09.06 i w środę 10.06. przed Mszą św. o g. 17.30. Na zakończenie procesji w małym kościele będzie Msza św.  ok g. 10.45. Ponadto o g. 12.00 rozpoczną się Msze św. i procesje w kościołach filialnych w Borowem i Czernej.  Nie ma Mszy św. wieczornej.

3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie  po Mszy św. o godz. 18.00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

5. Z racji pandemii  I Komunia dzieci w naszej parafii będzie w sobotę 27.06.2020 w trzech grupach.

6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowaniaotrzyma ten sakrament 23 czerwca we wtorek. W niedzielę 14 czerwca podczas Mszy św. o g. 11.00 młodzież z rąk rodziców otrzyma poświęcone krzyże.

7. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i Michał – 200 zł, Stanisława i Zygmunt – 250 zł, Rozalia i Kazimierz – 300 zł, Krystyna i Antoni – 200 zł, Tadeusz i Janina – 200 zł, Jan i Małgorzata – 500 zł, Stanisława i Alfred – 500 zł, ofiarodawcy – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 2.450 zł. odejmując tę sumę od długu 44.290 zł, pozostaje do uregulowania  41.840 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

8. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, procesję o g. 20.00

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Ryszard Rzeszowski, + Roman Rogaczyk i + Lidia Espenschid

 

Ks. Proboszcz