TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     28 czerwca 2020

 

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszo sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 8.00 Apostolat Maryjny i Członków Nocnej Adoracji, którzy modlą się o nawrócenie grzeszników, a  Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

 

4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

 

5. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie nowej Drogi Krzyżowej do małego kościoła. Rodzice złożyli na ten cel 2.840 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

6. Zapraszam dzieci komunijne w ramach Białego Tygodnia codziennie na Msze św. o g. 18.00.

 

7. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Ofiarodawca – 100 zł, Danuta i Emilia – 100 zł, ofiarodawcy – 200 zł, Łucja – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu  600  zł. Odejmując tę sumę od długu 32.470 zł, pozostaje do uregulowania  31.870 zł. W minionym tygodniu została zakończona renowacja ostatnich pięciu okien witrażowych o powierzchni 60 m2. Koszt wykonania tych prac to 61.100 zł. Tak więc ogólne nasze zadłużenie wynosi 92.970 zł. Tym samym zakończone zostały prace związane z renowacją witraży  w naszym kościele o powierzchni 280 m2. Ponadto wykonano 17 nowych okien w wieży kościoła – 8 drewnianych żaluzji  i 9 okien witrażowych. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

 

Ks. Proboszcz