PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          12 lipca 2020

 

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Jutro nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy na g. 20.00 na modlitwę i procesję.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

 

4. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Piotr -  200 zł, Teresa i Jarosław – 100 zł, rodzina Kargolów z ul Nadrzecznej – 200 zł, Grażyna i Edward – 200 zł.  W sumie zebrano w minionym tygodniu  700  zł. Odejmując tę sumę od długu 92.870 zł, pozostaje do uregulowania  92.170 zł. Trzy tygodnie temu została zakończona renowacja ostatnich pięciu okien witrażowych o powierzchni 60 m2. Koszt wykonania tych prac to 61.100 zł. Z tego powodu wzrosło nasze zadłużenie do 92. 170 zł. Tym samym zakończone zostały prace związane z renowacją witraży  w naszym kościele o powierzchni 280 m2. Ponadto wykonano 17 nowych okien w wieży kościoła – 8 drewnianych żaluzji  i 9 okien witrażowych. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

5. Po okresie pandemii wracamy do rozprowadzania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 ZŁ, a dla młodzieży i dzieci – MAŁY GOŚĆ W CENIE 5 ZŁ.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Marianna Drewnowska i + Wanda Ślusarczyk

 

 

Ks. Proboszcz