SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           26 lipca 2020

 

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W poniedziałek 27 lipca zapraszamy na spotkanie modlitewne Apostolat Maryjnyna g. 16.30 na plebanię a następnie na g. 18.00 na Mszę św. w intencji członków Apostolatu Maryjnego.

3. We wtorek podczas Mszy św. o g. 18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych w  wypominkach  Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszo-sobotniego nabożeństwa o g. 8.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec ma zmianę Tajemnic Różańcowych

5. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

7. W najbliższą  niedzielę 2 sierpnia  o g. 19.00 -  Wojciech Wojtasiewicz zagra recital organowy na naszych zabytkowych organach. Artysta mieszka na stałe w USA. Urodził się w Warszawie, ukończył Akademię Muzyczną z dyplomami z organów i reżyserii dźwięku. Koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych. W katedrze Św. Patryka w nowym Jorku zagrał 21 recitali organowych. Przed laty jako lekarz ortopeda pracował w Klinice Ortopedii Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie. Był kierownikiem Katedry Organów na Uniwersytecie Katolickim w Waszyngtonie, oraz Wagner College w Nowym Jorku. To tylko bardzo  skrótowa biografia  naszego artysty, który zagra koncert w przyszłą niedzielę. Zaproszenia wraz z programem koncertu i biografią artysty można zabrać ze stołu pod chórem i tym samym poczuć się zaproszonym na koncert. Postarajcie się zachęcić i najbliższych na to spotkanie z muzyką organową.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Krystyna i Stanisław – 200 zł, ofiarodawca -100 zł. Ryszard z małżonką – 200 zł, ofiarodawca -200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu  700  zł. Odejmując tę sumę od długu 90.770 zł, pozostaje do uregulowania  90.070 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność. 

9. Po okresie pandemii wracamy do rozprowadzania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Alinę Rynkowską

 

Ks. Proboszcz