DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     23 sierpnia 2020

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

2. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.  Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej  ponowimy podczas uroczystej  Mszy św. Odpustowej  w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Borowem w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Serdecznie zapraszamy  na Odpust do Borowego.

3. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

4. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Irena Lewicka – 200 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł, Ofiarodawca – 500 zł, Stanisława i Józef – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł.  W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.200  zł. Odejmując tę sumę od długu 78.070 zł, pozostaje do uregulowania  76.870 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

5. Wracamy do rozprowadzania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Ludmiłę Sicińską, + Andrzeja Mamełkę, + Zygmunta Galika i + Janinę Jasińską.