DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    6 września 2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!  Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”

2. Na początku nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Jezusem.  Wiarę kształtuje się praktykami religijnymi.  W przygotowaniu do przyjęcia sakramentów to stanowi podstawę do kształtowania wiary i serc. Rodzice, którzy prosili wcześniej o chrzest dziecka i włączenie do wspólnoty Kościoła, tym samym wobec Boga złożyli zobowiązanie i troskę o kształt i formację religijną dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. i do Bierzmowania.

3. Od tej niedzieli rozpoczynamy Msze św. dla dzieci o g. 13.00.  Prosimy rodziców, by korzystali wraz z dziećmi z tej Mszy św.,  gdyż jest ona przygotowywana z myślą o przyjęciu sakramentów. Takim przygotowaniem są objęte dzieci klasy II i III. Tak jak każdego roku  dzieci otrzymają indywidualne błogosławieństwo oraz książeczki  uczestnictwa we Mszy św. do których będą wklejać obrazki tematycznie związane z tekstami  czytań liturgicznych danej niedzieli. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 13.00 zostaną poświęcone przybory szkolne.Tutaj zapraszamy dzieci z klasy pierwszej. Dla młodzieży proponujemy Mszę św. o g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z wypełnionym indeksem, datą obecności siada w pierwszych ławkach w maskach zachowując bezpieczną odległość, oczekuje na podejście księdza do złożenia podpisu. Nie przychodzimy do zakrystii.

4. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? Warto odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie.

5. Za tydzień w niedzielę „DZIEŃ FATIMSKI”. Na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami.

6. W najbliższą niedzielę 13 września będzie zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej, zgodnie z komunikatem Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, została przeniesiona  z czerwcowego Święta Piotra i Pawła.

7. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli:  ofiarodawca – 500 zł, ofiarodawca 100 zł, Kazimierz – 150 zł,  Józef Filik -100 zł, Jadwiga i Jan Śmigiel – 250 zł, Helena i Krystyna – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.300  zł. Odejmując tę sumę od długu 75.670 zł, pozostaje do uregulowania  74.370 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

8. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest  GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł. Dla dzieci jest najnowszy numer „MAŁEGO GOŚCIA” a w nim naklejki na zeszyty na rozpoczęcie roku szkolnego.

9. W minionym tygodniu odszedł  do wieczności: + Waldemar Zabilski