DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. W 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II w listopadzie był planowany spektakl: „Kocham i pamiętam – Pamiętam bo kocham” poświęcony Wielkiemu Rodakowi, przy udziale uczniów Szkoły Podstawowej, orkiestry Dętej z Iłowej, Studium muzycznego, naszego Pana Organisty, Woluntariuszy, Gminnego Centrum Kultury. Jednakże z uwagi na obecną sytuację zostaje to wydarzenie z życia naszej parafii odwołane.

4. We wtorek 13 października przypada DZIEŃ FATIMSKI. Po raz ostatni w tym roku zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, procesję i apel  na godz. 20.00.

5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii na g. 17.30

6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.   Codziennie będzie towarzyszyć nam podana intencja, by wraz z dziećmi rozważać tajemnice: w poniedziałek - Przedszkole, Klasa I i  II, we  wtorek - Klasa III, w środę - Klasa VI  i  VII, w czwartek - Klasa IV i V, w piątek - Klasa VIII. .  Przez miesiąc październik dzieci zapoznają się z różnymi sanktuariami w Polsce i otrzymają obrazki, które wklejają do otrzymanych książeczek. Dla najbardziej gorliwych czeka miła niespodzianka.

7. Ze stolika pod chórem można zabrać przygotowane kartki do wpisania zmarłych na tegoroczne wypominki. Już tradycyjnie mniejsza kartka jest na wpisanie zmarłych na Mszę św. zbiorową 2 listopada o g. 15.00. Tutaj prosimy by nie wymieniać imion a np. zmarłych z rodz. Kowalskich itd. Natomiast na większych kartkach wymieniamy imiona czy nazwiska w mianowniku. Ofiary złożone z racji wypominek będą przeznaczone na remont kościoła.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Wanda i Jan – 1.000 zł, ofiarodawca – 500 zł, Rozalia i Kazimierz -200 zł, Janina – 100 zł, Emilia Bankiel – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 2.000 zł. Odejmując tę sumę od długu 68.310 zł, pozostaje do uregulowania  66.310 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

9. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest  GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł.  W Gościu Niedzielnym jest płyta z filmem ”Ziemia Maryi”.

10. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: +Marian Samborski, + Jerzy Matysiak