DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 października 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.  Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

4. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.   Codziennie będzie towarzyszyć nam podana intencja, by wraz z dziećmi rozważać tajemnice: w poniedziałek - Przedszkole, Klasa I i  II, we  wtorek - Klasa III, w środę - Klasa VI  i  VII, w czwartek - Klasa IV i V, w piątek - Klasa VIII. .  Przez miesiąc październik dzieci zapoznają się z różnymi sanktuariami w Polsce i otrzymają obrazki, które wklejają do otrzymanych książeczek. Dla najbardziej gorliwych czeka miła niespodzianka.

5. Ze stolika pod chórem można zabrać przygotowane kartki do wpisania zmarłych na tegoroczne wypominki. Już tradycyjnie mniejsza kartka jest na wpisanie zmarłych na Mszę św. zbiorową 2 listopada o g. 15.00. Tutaj prosimy by nie wymieniać imion a np. zmarłych z rodz. Kowalskich itd. Natomiast na większych kartkach wymieniamy imiona czy nazwiska w mianowniku. Ofiary złożone z racji wypominek będą przeznaczone na remont kościoła.  W tym roku w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Msze św. będą  o g. 7.30, 9.00, 11.00, g. 12.00 – procesja na cmentarz do pięciu stacji i modlitwa różańcowa. Godzina 13.00 – Msza św. i g. 17.00 – Msza św. w małym kościele. Natomiast w drugi dzień we Wspomnienie  Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o g. 8.00 i 15.00 z Wypominkami i modlitwą różańcową za zmarłych

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli:  Weronika – 100 zł, Danuta i Edward Podkaliccy- 200 zł, Józef – 200 zł, Róża Matki Bożej Królowej Polski – 200 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł . W sumie zebrano w minionym tygodniu 800 zł. Odejmując tę sumę od długu 66.310 zł, pozostaje do uregulowania  65.510 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

7. Szkółka Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK w Iłowej ma w swojej ofercie sprzedaży chryzantemy.

8. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest  GOŚĆ NIEDZIELNY I NIEDZIELA W CENIE 6 zł.

9.W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ksiądz Proboszcz, zapraszamy na mszę świętą w tej  intencji o g. 11.00

10. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: + Henryk Markowski