TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU   13 grudnia 2020

1. Trzecia niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.  Zapalmy „światło wolności”. Udział w akcji polega na postawieniu w oknie 13 grudnia o godzinie 19:30 zapalonej świecy. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, prezydenta USA, którzy 13 grudnia 1981 r. w taki sposób – w Pałacu Apostolskim i w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

5. "Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

6. Przypominamy, że zawsze jest okazja do skorzystania  ze spowiedzi św.na pół godziny przed każdą Msza św. w kościele parafialnym.

7. Po chórem są pobłogosławione opłatki na  wigilijny stół. Złożone przez Was przy tej okazji ofiary przeznaczamy na uregulowanie długu z racji remontu kościoła. Bardzo proszę o zabranie ze stołu kartki na sprzątanie kościoła 2021 roku

8. Niestety w tym roku nie odwiedzimy Was w domach z modlitwą i błogosławieństwem, a także śpiewaną kolędą w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest jednak możliwość zaprosić kapłana na modlitwę i poświęcenie nowego domu, czy mieszkania indywidualnie. Nasze kolędowanie, modlitwa  i prośba o błogosławieństwo dla domu przybierze bardziej wspólnotową formę. Otóż, tak jak chodziliśmy po kolędzie wyznaczonymi ulicami w danym dniu, tak będziemy zapraszać Was na Msze św. o g. 17.00 również wyznaczonymi ulicami. Każdy uczestnik otrzyma po Mszy św., poświęconą wodę przygotowaną w specjalnych słoiczkach na poświęcenie domu i mieszkania, a także propozycję wspólnej modlitwy w intencji rodziny i błogosławieństwo na specjalnie przygotowanych kartkach ze św. Rodziną. Zdajemy sobie sprawę, że może nie wszystkim pasować wyznaczony dzień, ale każdy kto tylko pragnie błogosławieństwa dla swojego domu będzie mógł to uczynić w dogodnym dniu dla siebie. Bardzo proszę,  byście pamiętali w takiej chwili  o sąsiadach, którzy chorują, cierpią, osobach starszych, samotnych, którzy nie będą mogli dotrzeć na naszą modlitwę za rodziny, by  zabrać im wodę święconą i błogosławieństwo.  ***

9. Gdy chodzi o przeżywanie Bożego Narodzenie w parafii. W dzień Wigilii będzie Msza św. rano o g. 8.00 i uwaga Pasterki w poszczególnych kościołach. W naszym parafialnym kościele o g. 20.00 i 22.00., natomiast w Borowem o g. 21.00 i w Czernej o g. 19.00

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Antonina – 100 zł, Helena i Krystyna – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, rodzina Jung z Ogrodowej – 300 zł, Marianna i Romuald – 300 zł, Piotra – 200 zł, Maria – 200 zł, Mariola i Jacek – 200 zł, Maria i Wiktor – 150 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 1.950 zł. Odejmując tę sumę od długu 56.760 zł, pozostaje do uregulowania  54.810 zł. Dziękujemy za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest  GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA i MAŁY GOŚĆ a w nim specjalna płyta:” Cud nad cuda” o ludziach, którzy zakochali się w święty chlebie.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Czesława Siecińska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.