DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

3. W  tym roku nasze kolędowanie, modlitwa  i prośba o błogosławieństwo dla domu przybierze bardziej wspólnotową formę. Otóż, tak jak chodziliśmy po kolędzie wyznaczonymi ulicami w danym dniu, tak zapraszamy Was na Msze św. o g. 17.00 również wyznaczonymi ulicami. Każdy uczestnik otrzyma po Mszy św., poświęconą wodę przygotowaną w specjalnych słoiczkach na poświęcenie domu i mieszkania, a także propozycję wspólnej modlitwy z błogosławieństwem w rodzinach. Bardzo proszę,  byście pamiętali w takiej chwili  o sąsiadach, którzy chorują, cierpią, osobach starszych, samotnych, którzy nie będą mogli dotrzeć na naszą modlitwę za rodziny, by  zabrać im wodę święconą i błogosławieństwo.

4.         Plan spotkań o g. 17.00 na najbliższy tydzień

18.01.2021 –  PONIEDZIAŁEK- PL.WOLNOŚCI, KRÓTKA,   SURZYNA, BATOREGO, KOŚCIELNA

19.01.2021 -   WTOREK - PIASKOWA, JAŚMINOWA,DALIOWA,RÓŻANA;

CZERNA - G. 18.00

20.01.2021 –  ŚRODA  -   PUŁASKIEGO,  KOŚCIUSZKI, MICKIEWICZA, MŁYŃSKA

21.01.2021 –  CZWARTEK –  ŻEROMSKIEGO, BLACHARSKA, ZACISZE;

BOROWE – G. 18.00

W tym tygodniu od  piątku 22 stycznia powracamy do Mszy św. o g. 17.00. W soboty będą Msze św. o g. 17.00 w małym kościele.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Józefa i Zenon -200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Wiesława i Jarosław – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Bogumiła Rynkowska – 100 zł, Wiesława i Jan – 200 zł, Halina i Roman – 200 zł, Irena i Mieczysław Kułaccy 200 zł, Ofiarodawca – 200 zł, Tadeusz i Maria Bielewicz – 200 zł, Irena – 100 zł. Halina Barwinek – 200 zł, rodzina Szwechłowicz 300 zł, ofiarodawca – 300 zł  W sumie zebrano w minionym tygodniu 2.600,- zł. Odejmując tę sumę od długu 93.050 zł, pozostaje do uregulowania  90.450 zł.  zł. Dług naszych zobowiązań wzrósł z racji restauracji i konserwacji ambony o 47.420 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 stycznia br. będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po Mszach św. do puszek będziemy zbierać ofiary na ten cel.

7. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy  katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł : + Tadeusz Najdek Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.