DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   28 lutego 2021

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin.

3. Pierwszy marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. We wtorek – pierwszy miesiąca na Mszy św. o g. 17.00 modlimy się w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

5. W pierwszy czwartekmarca o g. 17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypominamy o spowiedzi dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o g. 16.30, a potem o Mszy św. wspólnotowej.

6. W pierwszy piątekmiesiąca po Mszy Świętej o g. 8.00 i o g. 17.00  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Po południu z racji Drogi Krzyżowej już od g.16.00 sakrament pokuty. Z racji pandemii prosimy o indywidualne zgłaszanie chorych i starszych pragnących skorzystać z sakramentów świętych.

7. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji oddają cześć Niepokalanemu Sercu Maryi modląc się o nawrócenie grzeszników w pierwszą sobotępodczas Mszy św. o g. 8.00, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych.

8. Jak już informowaliśmy -  rekolekcje parafialne  rozpoczną się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu od 14.03 do 17.03.2021 r. Poprowadzi je  ks. Damian Wyżkiewicz pracujący od paru lat w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Osiem lat temu w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Natomiast rekolekcje szkolne będą się odbywać systemem online od  piątej Niedzieli Wielkiego postu, czyli od  21 marca.  Otoczmy ks. rekolekcjonistów  modlitwą i zaplanujmy sobie czas w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Wielkanocy. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie jak i umieszczony na stronie internetowej parafii.

9. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00śpiewamy Gorzkie Żalei tradycyjnie z kazaniem pasyjnym w dużym kościele. Wszystkie dzieci obecne na Mszach św. w niedzielę otrzymały ZDRAPKI WIELKOPOSTNE jako zadanie do wypełnienia na  każdy dzień przygotowujące duchowo do Świąt Wielkanocnych. Bardzo prosimy rodziców, aby pomogli w tym przygotowaniu swoim dzieciom. Dzieci  uczestniczące w Drodze Krzyżowej w piątki otrzymają również pamiątkowe obrazki. Młodzież swoją obecność na tych nabożeństwach zaznacza poprzez  wpis daty obecności i podpis księdza.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Stanisław – 200 zł, Związek Sybiraków – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 400,- zł. Odejmując tę sumę od długu 83.550 zł, pozostaje do uregulowania  83.150 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, dla dzieci i młodzież MAŁY GOŚĆ a w nim plakat z DROGĄ KRZYŻOWĄ, informacje - jak dobrze się spowiadać, a także ciekawostki z życia św. Faustyny.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Emilia Serednicka. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.