CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU14 marca 2021

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego na plakatach i na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy we wtorek rano od g. 7.00 – 8.00 i po południu od 15.00 – 17.00. Natomiast w środę spowiedź św. będzie w Czernej od 15.00 i w Borowem od 17.00 Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

3. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

5. W piątek 19 marca w godz. od 17.30 do 19.00 w sali domu parafialnego odbędą się indywidualne konsultacje dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 b. Proszę z sobą  przynieść indeks oraz odpowiedzi na pytania dotyczącej niedzielnych mszy świętych.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 śpiewamy Gorzkie Żalei tradycyjnie z kazaniem pasyjnym w dużym kościele. Wszystkie dzieci obecne na Mszach św. w niedzielę otrzymały ZDRAPKI WIELKOPOSTNE jako zadanie do wypełnienia na  każdy dzień przygotowujące duchowo do Świąt Wielkanocnych. Bardzo prosimy rodziców, aby pomogli w tym przygotowaniu swoim dzieciom. Dzieci  uczestniczące w Drodze Krzyżowej w piątki otrzymają również pamiątkowe obrazki. Młodzież swoją obecność na tych nabożeństwach zaznacza poprzez  wpis daty obecności i podpis księdza.

7. W kolejnej  Wielkanocnej Akcji Caritas są rozprowadzane świece, które mają kształt ozdobnej świecy na stół wielkanocny. Ofiary za świece to 15.00 zł i są  przeznaczone na pomoc Irakowi.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Ewa i Edward – 300 zł, Marek – 200 zł, Irena i Edward – 500 zł. W sumie zebrano – 1.100,- zł.  Odejmując tę sumę od długu 82.250 zł, pozostaje do uregulowania  81.150 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

9. W minionym tygodniu renowację przechodzi tabernakulum. Nasze tabernakulum wymagało tego z racji restrykcyjnych przepisów dotyczących przechowywania Najświętszego Sakramentu.

10. Na terenie Iłowej w ostatnim czasie były próby wyłudzeń pieniędzy od emerytowanych, samotnych osób, pod różnymi pretekstami. Proszę być ostrożnym, gdy chodzi o telefony i otwieranie drzwi nieznanym osobom. W podejrzanych sytuacjach proszę natychmiast skontaktować się z prawdziwą policją.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Jadwiga Mozgawa. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.