NIEDZIELA WIELKANOCNA         4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.         Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy. Kapłani pracujący w parafii.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom, którzy  przewodniczyli  uroczystościom,  kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu kościelnemu, panu organiście, Pani sprzątającej kościół, oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, i przystroili go kwiatami.  Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedziele. Taca przeznaczona jest na KUL.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Anna i Mariusz – 1.000 zł, Maria – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Zdzisława Bielecka z córkami 400 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie – 1.600 zł.  Odejmując tę sumę od długu 79.750 zł, pozostaje do uregulowania  78.150 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

6. W naszym kościele zostało odnowione tabernakulum. Wykonane prace, pozłacane wnętrze, grawerka, pozłacane elementy zdobiące, mosiężne odlewy symboli - kosztowały 18.300 zł. Całość kosztów została ufundowana przez 5 ofiarodawców. Takie było pragnienie ich serca i pieniążki ofiarowane na ten cel czekały od dłuższego czasu na odpowiedni czas remontu. Pamiątkowa tabliczka informująca o dacie renowacji jak i  nazwiska ofiarodawców zostanie umieszczona w odpowiednim miejscu na tabernakulum dla historii. Dziękuję ofiarodawcom za ich hojność i zwrócenie uwagi na celowość tej renowacji najważniejszego miejsca w świątyni. Bóg zapłać za okazane dobro. Został też odnowiony Krzyż przy ołtarzu centralnym.

7. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Krystyna Ogrodnik, + Barbara Stawujak.