DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,   11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

3. Formacyjne spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIIIodbędą się: w czwartek dla grupy I, natomiast w piątek dla grupy II o godz. 18.30 w sali domu parafialnego.

4.W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Maria z dziećmi – 200 zł, Maria i Eugeniusz – 300 zł, Krystyna i Kazimierz Piskorscy – 200 zł, Józef Filik – 100 zł, Marek – 300 zł, Justyna z dziećmi – 300 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie – 1.400 zł.  Odejmując tę sumę od długu 78.150 zł, pozostaje do uregulowania  76.750 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

5. W naszym kościele zostało odnowione tabernakulum. Wykonane prace, pozłacane wnętrze, grawerka, pozłacane elementy zdobiące, mosiężne odlewy symboli - kosztowały 18.300 zł. Całość kosztów została ufundowana przez 5 ofiarodawców. Takie było pragnienie ich serca i pieniążki ofiarowane na ten cel czekały od dłuższego czasu na odpowiedni czas remontu. Dziękuję ofiarodawcom za ich hojność i zwrócenie uwagi na celowość tej renowacji najważniejszego miejsca w świątyni. Bóg zapłać za okazane dobro. Został też odnowiony Krzyż przy ołtarzu centralnym.

6. Dzisiaj możemy dołączyć się do społecznej zbiórki na pomoc choremu dziecku – Leny Nowak mieszkanki naszego miasta. Lena choruje na ostrą białaczkę limfatyczną. Pod chórem można złożyć ofiarę do specjalnie przygotowanej puszki.

7. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci MAŁY GOŚĆ, a w nim wszystko na temat budzenia życia – Wielkanoc, oraz specjalny prezent: wielkanocny owies. Jest także na stoliku pod chórem najnowszy numer WIADOMOŚCI MISYJNYCH  i broszury o ROKU ŚW. JÓZEFA.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: + Regina Filipiak