SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY      9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30  nabożeństwo majowe.

3. Formacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIIIodbędzie się w środę: grupa I o g. 16.00: grupa II o g. 16.45. grupa III o g. 17.30. Spotkania odbywają się w Sali domu parafialnego. Szczegóły są na stronie internetowej parafii.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O g. 20.00  nabożeństwo rozpoczniemy różańcem fatimskim, który zakończymy apelem maryjnym .  Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece, które też będzie można kupić przed nabożeństwem.

5. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Maria i Wiktor – 200 zł, Janina i Bronisław – 300 zł, Maria – 100 zł, Józef i Zuzanna – 200 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie – 800 zł.  Odejmując tę sumę od długu 71.350 zł, pozostaje do uregulowania  70.550 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. Dzisiaj możemy dołączyć się do społecznej zbiórki na pomoc choremu dziecku – Leny Nowak mieszkanki naszego miasta. Lena choruje na ostrą białaczkę limfatyczną. Pod chórem można złożyć ofiarę do specjalnie przygotowanej puszki. Wiele osób z własnej nie przymuszonej woli angażuje się w organizowanie pomocy dla Leny. W sobotę 15 maja od g. 11.00 w Żaganiu przy Klubie Elektrownia – RYNECZEK ŻAGAŃ organizowany jest BAZAREK DLA LENKI. Wiele Pań zdeklarowało się wspomóc akcję przez wypiek ciasta, ale tę akcję możemy wesprzeć  przez ofiarowanie  dobrych rzeczy na fanty, czy nawet cennych rzeczy na aukcję.  Osoby pragnące w ten sposób wesprzeć tę inicjatywę będą mogły przynieść fanty na plebanię  we wtorek w godzinach od 16.00 – 18.00. Fanty będą odbierać Panie ze Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo. Natomiast w niedzielę 16 maja na Mszy św. o g. 11.00 będziemy modlić się o zdrowie dla Leny, ale także dziękować Bogu za osoby, które w jakikolwiek sposób wspierają to dzieło – o zdrowie i potrzebne łaski w ich życiu osobistym. Po Mszy św. organizatorki będą zbierać jeszcze do puszek ofiary potrzebne na leczenie Leny.

8. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisława Teper i Eugeniusz Kuryłowicz.