WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           16 maja 2

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

3. Już tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku wypadnie 3 czerwca – dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie organizacyjne w środę 19 maja po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 do kościoła. Podczas spotkania zostaną omówione wszystkie sprawy związane z przeżywaniem rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o niezawodne przybycie.

4. Pierwsza Komunia dzieci będzie w tym roku w sobotę 29 maja 2021 w dwóch grupach. Pierwsza grupa będzie mieć uroczystość o g. 10.00, natomiast druga o g. 12.00. Tematem przewodnim tegorocznej Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będzie próba odpowiedzi na temat: PO CO PRZYJĄŁEM SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO?

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Roman – 250 zł, Tadeusz i Maria – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Ofiarodawca – 500 zł, Irena Lewicka – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie – 1.150 zł.  Odejmując tę sumę od długu 70.550 zł, pozostaje do uregulowania  69.400 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. Szkółka Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK-IŁOWA jak co roku serdecznie zaprasza na Święto Kwitnących Azalii. W tym roku odbędzie się ono w dniach od 15-30 V 2021 r. W tym czasie ogród prezentuje się najpiękniej a nasze Centrum Ogrodnicze oferuje szeroką gamę roślin. W weekendy można miło spędzić czas w ogrodzie wraz z rodziną czy przyjaciółmi, przy dobrym jedzonku i nie tylko (oczywiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm). Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję do zobaczenia!   Z uwagi na panującą jeszcze pandemię w tym roku nie są przewidziane jak we wcześniejszych latach dodatkowe atrakcje dla dzieci czy dorosłych. Mamy nadzieję, że przyszły rok pozwoli nam wrócić do dawnych tradycji.

8. Mamy gorącą prośbę do drogich parafian mieszkających w pobliżu małego kościoła, by wyplewić chwasty  w pasie zasadzonych  ozdobnych krzewów, a także uporządkować chodnik przy przystanku autobusowym.  Dziękujemy  bardzo za pomoc i dbałość o to miejsce przy mały kościele.

9. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Feliksa Piskorska.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}