JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    13 czerwca 2021

1.  W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię.

2. Dzisiaj o g. 20.00 kolejne nabożeństwo fatimskie i procesja. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy różańcowej. Przynieście ze sobą świece.

3. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

4. Nadszedł niestety czas, że musimy podzielić się smutną wiadomością, ale tak już jest w naszej kapłańskiej misjonarskiej pracy,  że na parafiach co jakiś czas następują personalne zmiany. Za tydzień podczas Mszy św. o g. 11.00 pożegnamy Ks. Marka po 13 latach pracy w naszej parafii.  Będzie to okazja, by podziękować ks. Markowi za piękną kapłańską pracę. Ks. Marek przechodzi do parafii NMP z Lourdes w Krakowie.

5. W sobotę 26 czerwca Ks. Mariusz organizuje autokarowy wyjazd do gorzowskiego teatru na spektakl pt. "Świecie Nasz"-  w hołdzie  Markowi Grechucie. Wyjazd spod plebanii o g. 14.00. Zapisy wraz z podaniem numeru pesel, telefonu oraz wpłatą 110 zł w zakrystii lub u ks. Mariusza.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Ryszard i Stanisława – 400 zł, darczyńca – 200 zł,  W minionym tygodniu zebrano w sumie – 600 zł.  Odejmując tę sumę od długu 57,730 zł, pozostaje do uregulowania  57.130 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. Dzisiaj  przed kościołem zbiórka do puszek na KUL.

8. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY , a dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ a w nim specjalny magnes z wizerunkiem Serca Jezusa.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Jerzy Jarosz