DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     20 czerwca 2021

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszach Świętych w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

6. W czwartek zapraszamy dzieci komunijne z klas III  na miesięczną spowiedź,również przed zakończeniem roku szkolnego na g. 17.30.

7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Pamiętajmy, by ten rok zakończyć z dziękczynieniem z Bogiem. Dlatego zapraszamy na spowiedź św. o g. 7.30.

8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

9. W sobotę 26 czerwca Ks. Mariusz organizuje autokarowy wyjazd do gorzowskiego teatru na spektakl pt. "Świecie Nasz"-  w hołdzie  Markowi Grechucie. Wyjazd spod plebanii o g. 14.00. Zapisy wraz z podaniem numeru pesel, telefonu oraz wpłatą 110 zł w zakrystii lub u ks. Mariusza.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Anna Grudzińska – 200 zł, Stanisław – 100 zł, Marta i Rafał – 200 zł.  W minionym tygodniu zebrano w sumie – 500 zł.  Odejmując tę sumę od długu 57,130 zł, pozostaje do uregulowania  56.630 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Ewa Ostrowska, + Antoni Kunecki, + Helena Sosińska, + Teresa Maćko