DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      29 sierpnia 2021

1.Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2.We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

3.W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

4.1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W tym roku w naszej Gminie, Parafii i Szkole wyjątkowa Uroczystość  dzięki obecności znamienitych gości:  Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Pani Ewy Rawa Lubuskiego Kuratora Oświaty jak i Biskupa Ordynariusza Jego Ekscelencji Ks. Bp Tadeusza Lityńskiego. Uroczystość ta jest Wojewódzkim rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego. Będą też zaproszeni goście z Urzędów poszczególnych Powiatów i Gmin. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 10.00. By dobrze przygotować się na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego potrzebna jest duchowa odnowa. Zachęcamy do spowiedzi świętej w poniedziałek i we wtorek – rano o g. 7.30, wieczorem o g. 17.30.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza w sali parafialnej. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów.

6. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.30 i 1730. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. Przed południem o g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nigdy nie korzystali z obecności kapłana z Panem Jezusem w swoim domu.

7.W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej o g. 7.30. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

8. Dzisiaj Burmistrz i Rada Miejska w Iłowej, Biblioteka Kultury  w Iłowej i Parafia serdecznie zapraszają na XXIII FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. Koncert rozpocznie się o g. 19.00 – W programie: MĘSKI KAMERALNY ZESPÓŁ ŚPIEWU CERKIEWNEGO PARTES, oraz  RYSZARD SUPERCZYŃSKI – organy.

9.W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek, które zostaną za pośrednictwem Caritas przekazane na pomoc dla uchodźców i migrantów z  Afganistanu.

10.W sobotę 4 września o g. 11.00  we Wschowie odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

11. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Ofiarodawca – 200 zł, Wiesława i Jan – 200 zł, ofiarodawca 100 zł, Anna i Maria – 300 zł. W minionym tygodniu zebrano – 8.000 zł.   Odejmując tę sumę od długu 52.380 zł, pozostaje do uregulowania  51.580 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

12.Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci szczególnie z klasy III na msze święte o g. 13.00

13.Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.